Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej
ZDZiT w Olsztynie informuje, że od 1 kwietnia 2020 r. wprowadzone zostają zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.
- korekta rozkładu jazdy linii 105 we wszystkich typach dni – zmiana godzin odjazdów, realizowanych do miejscowości Klewki;
- korekta rozkładu jazdy linii 106, wynikająca ze skrócenia czasu przejazdu na odcinku „Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego” – „Obi” w godzinach wczesnoporannych;
- w związku z okresem letnim, kurs linii 117 o godzinie 18:00 z krańca „Osiedle Generałów” realizowany w „Soboty” oraz „Niedziele i Święta” zostaje ponownie wydłużony do pętli „Cmentarz Dywity-Brama Wschodnia”;
- korekta rozkładów jazdy linii 114 i 124, w tym:
- uruchomienie dodatkowych kursów w godzinach późnowieczornych (114 w soboty i dni robocze wolne od nauki szkolnej oraz 124 w dni robocze szkolne);
- przesunięcia godzin odjazdów poszczególnych kursów;
- zmiana charakteru wybranych przystanków ze stałych na warunkowe (na żądanie) *w związku z aktualną sytuacją, do odwołania wszystkie przystanki komunikacji miejskiej funkcjonują jako stałe – szczegóły TUTAJ ;
- skrócenie czasów przejazdu pomiędzy poszczególnymi przystankami w godzinach wczesnoporannych i późnowieczornych;
- wznowienie funkcjonowania linii sezonowej 304, kursującej do miejscowości Wójtowo, w tym:
- zmiana nazwy przystanku obowiązującego dla ww. linii – „Klebark Mały” na „Klebark Mały I”;
- wznowienie funkcjonowania przystanku „Tor Motocrossowy” w kierunku Dworca Głównego w zmienionej lokalizacji (nowa zatoka autobusowa znajdująca się około 100 m przed dotychczasową lokalizacją przystanku).
ZDZiT informuje również, że zaplanowane w porozumieniu z gminą Purda uruchomienie od kwietnia nowej linii komunikacyjnej nr 104, kursującej do miejscowości Klebark Wielki zostaje czasowo wstrzymane. Decyzja ta jest bezpośrednio związana z aktualną sytuacją epidemiczną spowodowaną rozprzestrzenianiem się Koronawirusa. Uruchomienie nowej linii nastąpi niezwłocznie po ustabilizowaniu się sytuacji, po wcześniejszym uzgodnieniu z przedstawicielami gminy Purda, o czym będziemy informować na bieżąco.
Ponadto, w związku z wprowadzonymi dodatkowymi ograniczeniami dotyczącymi liczby pasażerów, jaka może poruszać się w pojazdach transportu zbiorowego, od dnia 01.04.2020 r., rodzaj rozkładu jazdy obowiązującego dla olsztyńskiej komunikacji miejskiej nie ulega zmianie – w dni robocze pojazdy kursować będą według rozkładu „Dni robocze (od poniedziałku do piątku)”.
Linia tramwajowa nr 3 będzie w dalszym ciągu kursować w ograniczonym zakresie – kursy w dni robocze realizowane w godzinach porannych i popołudniowych.