Ziemniaczane święto w Ostródzie

- Kategoria: Ciekawostki
0

Smakosze i miłośnicy potraw ziemniaczanych zjadą w sobotę 13 września do Ostródy. W tamtejszym amfiteatrze odbędzie się Regionalny Festiwal Potraw z Ziemniaków. Zaplanowano liczne konkursy, m.in. na najlepszą potrawę z ziemniaków i najlepszą babkę ziemniaczaną, kiermasze rękodzieła i tradycyjnych wyrobów spożywczych z Sieci Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle oraz okolicznościowe wydarzenia kulturalne.Ziemniaki sprowadzone przez Niemców do Prus Wschodnich w drugiej połowie XVIII wieku całkowicie zrewolucjonizowały gospodarkę rolną. Jako rośliny mało wymagające, były dobre do uprawy na tutejszych dość jałowych, piaszczystych glebach. Dzięki możliwości długiego przechowywania stały się wkrótce niezastąpionym, wręcz podstawowym produktem żywnościowym w każdym domu.

Spotkanie wpisane jest w kalendarz wydarzeń promujących żywność naturalną, tradycyjną i regionalną. Organizuje je samorząd województwa warmińsko-mazurskiego we współpracy z lokalnymi władzami i instytucjami.

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się