Kultura

Zespół Shannon zbiera fundusze na nową płytę. Każdy może pomóc

Olsztyński zespół folkowy Shannon za pośrednictwem portalu crowdfundingowego odpalprojekt.pl zbiera środki niezbędne do wydania nowej płyty pt. „CROWDED HEAD”. Pieniądze może wpłacić każdy.

Znaleźliśmy się tutaj, aby pomogli nam Państwo sfinansować nasze najnowsze wydawnictwo płytowe – CROWDED HEAD – dziewiąte w historii zespołu muzyki celtyckiej i world – SHANNON.

Zawsze byliśmy niezależną grupą pasjonatów muzyki folkowej, niezakontraktowaną w żadnej wytwórni płytowej, niepodążającą za komercyjnymi trendami, tylko walczącą o rozwój muzyczny i swoje miejsce na rynku muzyków offowych – informuje zespół na portalu odpalprojekt.pl

„CROWDED HEAD” – jest pierwszym w historii zespołu przedsięwzięciem do którego gromadzone są pieniądze od fanów, przyjaciół oraz ludzi obcych którzy dostrzegają potencjał w istnieniu na polskim rynku nowych wydawnictw folkowych na wysokim poziomie.

Koszt takich nagrań, w odpowiedniej przestrzeni akustycznej, na adekwatnym do akustycznego charakteru sprzęcie z realizatorem oraz późniejsze etapy mixów, masteringu, tłoczenia, licencji oraz druku poligrafii to ok 25 000 złotych.

Kwota jaką staramy się uzbierać, po potrąceniu prowizji serwisu, stanowi niezbędne dopełnienie do naszego 15000 wkładu własnego i bez Państwa/Waszej pomocy nie jesteśmy w stanie w całości sfinansować realizacji nowej płyty – informują muzycy.

Każda dodatkowa złotówka zasili budżet przeznaczony na teledysk do pierwszego singla – BEDLAM BOYS – dodają.

Projekt można wesprzeć TUTAJ

Zespół Shannon został założony przez Marcina Rumińskiego w 1994 roku w Olsztynie.
Od momentu powstania, grupa wielokrotnie zmieniała swoją postać, by od początku nowego tysiąclecia uplasował się na stałe wśród czołówki profesjonalnych reprezentantów muzyki celtyckiej z Polski, rozpoznawalnych w wielu krajach Europy i świata. Obecnie grupa Shannon składa się z piątki multiinstrumentalistów z całego kraju oraz jednego rodowitego Irlandczyka z okolic Dublina.

Zespól jest na scenie już od ponad 20-tu lat i wielokrotnie został nagradzany: Doroczna nagroda indywidualna w dziedzinie kultury Marszałka Woj. Warmińsko-Mazurskiego – dla Marii Rumińskiej, Odznaczenie orderem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – „Zasłużony dla Kultury” – dla Marcina Rumińskiego, Nagroda Prezydenta Miasta Olsztyna dla zespołu SHANNON – 2014, indywidualna dla Marcina Rumińskiego – 2013r, Nagroda Marszałka Woj. Warmińsko-Mazurskiego w dziedzinie kultury dla SHANNON – 2013r).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*