Zatrzymano podejrzanego o trzy kradzieże z włamaniem

- Kategoria: Na sygnale
0

Olsztyńscy policjanci zatrzymali 33-letniego Rafała K. podejrzanego o trzy kradzieże z włamaniem. Łączna suma skradzionych przedmiotów, to ponad 11.000 złotych.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i poddał dobrowolnie karze. Prokuratura w Olsztynie zastosowała wobec mężczyzny policyjny dozór oraz zakaz opuszczania kraju. Za przestępstwo kradzieży Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do lat 10. Jednak 33-latkowi może grozić wyższa kara ze względu na fakt powrotu do przestępstwa, czyli działania w warunkach tzw. „recydywy”.

W piątek olsztyńscy policjanci zatrzymali 33-letniego Rafała K. podejrzanego o trzy włamania.
Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna 24 listopada ubr. wszedł do lokalu przy ulicy Grota-Roweckiego, z którego ukradł 1200 złotych, notebooka i aparat fotograficzny.
Do kolejnej kradzieży z włamaniem doszło w nocy z 30 na 31 stycznia br. na ulicy Wilczyńskiego. Poprzez wyłamanie drzwi wejściowych mężczyzna ukradł z lokalu maszynę do szycia, żelazko, laptop, notebook, telefon komórkowy oraz zestaw komputerowy.

Do ostatniego zdarzenia doszło 9 lutego br. na ulicy Herdera. Rafał K. z lokalu ukradł aparat fotograficzny, zegarek oraz komplet złotej biżuterii w postaci obrączek, łańcuszka i kolczyków. W sumie wartość skradzionych przedmiotów oszacowano na ponad 11.000 złotych. 33-latek nie kwestionował swojej winy.
Na wniosek olsztyńskich policjantów, Prokuratura Olsztyn-Południe zastosowała wobec sprawcy policyjny dozór oraz zakaz opuszczania kraju. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do lat 10. Jednak 33-latkowi może grozić wyższa kara ze względu na fakt, że mężczyzna działał w warunkach tzw. „ recydywy”, czyli powrotu do przestępstwa.

Informacja: KWP Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Budowa domu w zgodzie z naturą?

Czy można budować dom w zgodzie z naturą?