Wyłudził od dwóch mieszkanek Olsztyna 800 złotych twierdząc, że jest ich sąsiadem
Zarzut oszustwa usłyszał 38-letni Andrzej T. Mężczyzna wyłudził od dwóch mieszkanek Olsztyna 800 złotych. Mężczyzna twierdził, że jest sąsiadem kobiet. Sprawca informował oszukane o tym, że zatrzasnęły mu się kluczyki w aucie i potrzebuję pieniędzy na ich otwarcie. Kryminalni mając zeznania świadków wytypowali i zatrzymali podejrzanego.
Mężczyzna był już w przeszłości karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Dodatkowo podejrzany odsiadywał kary pozbawienia wolności w jednostkach penitencjarnych. Za przestępstwo oszustwa kodeks karny przewiduje karę nawet 8 lat pozbawienia wolności. Jednak w tym przypadku kara będzie wyższa ze względu na fakt działania sprawcy w warunkach tzw. „recydywy”, czyli powrotu do przestępstwa.
Do nietypowego zdarzenia doszło w październiku ubiegłego roku na terenie Osiedli Nagórki i Jaroty. Policjanci pracujący nad tą sprawą ustalili, że 38-letni Andrzej T. wyłudził pieniądze od dwóch mieszkanek Olsztyna. Schemat działania był zawsze taki sam. Mężczyzna podbiegał znienacka do kobiet i twierdził, że jest ich sąsiadem. Następnie podejrzany mówił pokrzywdzonym, że w aucie zatrzasnął kluczyki i potrzebuje pieniędzy na fachowca, który otworzy mu drzwi. Andrzej T. twierdził także, że po wykonanej usłudze odda natychmiast pieniądze.
W ten sposób 38-latek oszukał zaskoczone kobiety, które łącznie przekazały sprawcy 800 złotych. Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu mając zeznania świadków i opis sprawcy wytypowali, po czym zatrzymali podejrzanego. Podczas składania zeznań mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył obszerne wyjaśnienia. Wyszło także na jaw, że mężczyzna był już w przeszłości karany za przestępstwa przeciwko mieniu oraz odbywał kary pozbawienia wolności w jednostkach penitencjarnych.
Za przestępstwo oszustwa kodeks karny przewiduje karę nawet 8 lat pozbawienia wolności. Jednak w tym przypadku kara będzie wyższa ze względu na fakt działania sprawcy w warunkach tzw. „recydywy”, czyli powrotu do przestępstwa.