Wiadomości

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie z najnowocześniejszym systemem bibliotecznym

Od 24 listopada 2022 r. Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie rozpoczęła pracę w nowym systemie bibliotecznym Alma.

Zbiory biblioteczne wyszukiwać można za pomocą multiwyszukiwarki Primo oferującej m.in. zdalne zamawianie, rezerwację i przedłużanie terminów zwrotu zbiorów.

Informujemy, że:

  • karty biblioteczne zachowały ważność;
  • stan kont bibliotecznych na dzień 19 listopada 2022 r. został automatycznie przeniesiony do nowego systemu, a termin zwrotu materiałów został przedłużony o 7 dni;
  • dostęp do kont bibliotecznych wymaga zalogowania się w multiwyszukiwarce Primo, podania numeru karty bibliotecznej oraz zresetowania hasła. Instrukcja resetowania hasła znajduje się na stronie www.wbp.olsztyn.pl;
  • krótka instrukcja obsługi konta bibliotecznego w Primo znajduje się na stronie www.wbp.olsztyn.pl;
  • odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdują się na stronie https://www.wbp.olsztyn.pl/faq/
  • zachęcamy do kontaktu z bibliotekarzami w celu uzyskania pomocy przy korzystaniu z nowego systemu:

Wypożyczalnia Główna i Międzybiblioteczna, tel. (89) 527 57 97, e-mail: wypozyczalnia@wbp.olsztyn.pl

Czytelnia Główna, tel. (89) 535 97 81, e-mail: czytelnia@wbp.olsztyn.pl

Piątka – Biblioteka Dzieci i Młodzieży, tel. (89) 524 90 50, e-mail: piatka@wbp.olsztyn.pl

Muzoteka, tel. (89) 524 90 34, e-mail: muzoteka@wbp.olsztyn.pl

 

W Polsce system Alma użytkują już z powodzeniem: Biblioteka Narodowa, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Wojewódzkie Biblioteki Publiczne w Lublinie i w Kielcach. Dzięki wdrożeniu nowego systemu czytelnicy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie mogą korzystać ze zbiorów tak samo jak użytkownicy najlepszych polskich bibliotek i zagranicznych bibliotek publicznych, naukowych, narodowych, specjalistycznych.

Wszystkie koszty wdrożenia i utrzymania systemu pokrywa Biblioteka Narodowa
– operator Priorytetu 1. Kierunku Interwencji 1.2. Budowa ogólnokrajowej sieci bibliotecznej poprzez zintegrowany system zarządzania zasobami bibliotek Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025”. Wdrożenie systemu Alma i katalogu online w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie zostało zrealizowane przez Bibliotekę Narodową.

Zachęcamy do odkrywania bogactwa piśmiennictwa polskiego dostępnego w wyszukiwarce Primo w połączonych katalogach Biblioteki Narodowej, w których znajdują się również zbiory Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*