Na sygnale

W przydomowym ogródku hodował konopie indyjskie

Szczycieńscy policjanci na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zatrzymali 30-letniego mieszkańca gminy Jedwabno. Mężczyzna w kompleksie leśnym, położonym blisko jego miejsca zamieszkania, stworzył sobie „wyjątkowy ogródek”, w którym hodował… konopie indyjskie. Kryminalni zabezpieczyli 10 krzaków nielegalnych roślin, 250 gramów wytworzonego suszu roślinnego oraz zatrzymali „ogrodnika”. Teraz za uprawę nielegalnych substancji 30-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek (26.07.2021r.) w godzinach rannych funkcjonariusze z zespołu do walki z przestępczością narkotykową szczycieńskiej komendy, prowadzili działania operacyjne na terenie gminy Jedwabno. Z ustaleń kryminalnych wynikało, że pewien 30-latek na terenie jednego z kompleksów leśnych hoduje konopie indyjskie.

Przypuszczenia mundurowych potwierdził się. W trakcie przeszukania zajmowanych przez 30-latka pomieszczeń ujawnili oni nielegalne substancje. Szczycieńscy kryminalni w tzw. „młodniku” zabezpieczyli 10 krzewów konopi indyjskiej. Natomiast waga zabezpieczonego, wytworzonego przez 30-latka suszu roślinnego, wyniosła blisko 250 gramów. „Ogrodnik” został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. Usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Teraz za uprawę nielegalnych substancji odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn(tm)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*