Na sygnale

W naczepę ciężarówki uderzyła lokomotywa. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia

Szczycieńscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Jeruty. W naczepę ciężarówki, którą prowadził 63-letni kierowca, uderzyła przejeżdżająca po torach lokomotywa. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie odniósł obrażeń. Przez kilka godzin ruch drogą krajową nr 53 był znacznie utrudniony.

Wczoraj po godzinie 18:30 szczycieńscy policjanci zostali wezwani do zdarzenia, do którego doszło na przejeździe kolejowym w miejscowości Jeruty.

Jak ustalili funkcjonariusze, na niestrzeżony przejazd kolejowy wjechał samochód ciężarowy marki DAF wraz z naczepą. W naczepę pojazdu, którym kierował 63-latek, uderzyła lokomotywa przemieszczająca się po torach.

Na szczęście w wyniku zderzenia pojazdów nikt nie ucierpiał. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy ciężarówki oraz maszynisty lokomotywy. Obaj byli trzeźwi.

Trasa Szczytno – Świętajno na drodze krajowej nr 53, była zablokowana przez kilka godzin. Policjanci kierowali pojazdy na objazdy.

Teraz funkcjonariusze wyjaśniają, jak doszło do tego zdarzenia drogowego.

Źródło: KWP Olsztyn (esz/in)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*