Na sygnale

Udaremniono przemyt 28 kg amfetaminy

Policjanci Centralnego Biura Śledczego wspólnie z Izbą Celną z Poznania udaremnili przedostanie się na rynek 28 kg amfetaminy o czarnorynkowej wartości ponad 1mln złotych. Zabezpieczone narkotyki były ukryte w podłodze auta, którym podróżowała para z Olsztynka. 23-latek i jego o 4 lata starsza „wspólniczka” trafili do policyjnego aresztu. Za przemyt wewnątrzwspólnotowy znacznych ilości narkotyków grozi im kara na czas nie krótszy od lat 3.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego po raz kolejny uderzyli w środowisko zajmujące się przestępczością narkotykową. Cios był dość dotkliwy, gdyż tym razem funkcjonariusze udaremnili przedostanie się na rynek narkotyków o czarnorynkowej wartości ponad 1 mln złotych.

W sobotnie popołudnie kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej z Poznania na drodze krajowej A2 w miejscowości Gołuski w województwie wielkopolskim zatrzymali do kontroli kierującego renault magane. Policjanci podejrzewali, że autem mogą być przemycane narkotyki.

Funkcjonariusze bardzo skrupulatnie przeszukali samochód, którym podróżowała para z Olsztynka. To co znaleźli policjanci nie pozostawiło wątpliwości, że trop był słuszny. W podłodze samochodu było ukryte 28 kg amfetaminy. Jak mówią sami policjanci, z takiej ilości narkotyków można przygotować 28.000 działek dilerskich.

23-latek i jego o 4 lata starsza „wspólniczka” trafili do policyjnego aresztu. Oboje usłyszeli zarzuty przemytu wewnątrzwspólnotowego znacznych ilości narkotyków. Grozi im kara na czas nie krótszy od lat 3. Decyzją sądu 23-latek został tymczasowo aresztowany, natomiast wobec jego partnerki zastosowano policyjny dozór.

Z ustaleń śledczych wynika, że narkotyki do naszego kraju trafiły z Holandii, a miały być przeznaczone na rynek Warmii i Mazur.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Olsztyn – Południe.

Źródło, fot. KWP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*