Polecane artykuły

Sztuka masażu skóry głowy: trycholog podpowiada jak odbudować zdrowie włosów?

Skóra głowy jest miejscem ulokowania mieszków włosowych, z których wyrastają cebulki włosowe. By mieć zdrowe, piękne i gęste włosy warto w sposób szczególny zadbać o skórę głowy, przyczyniając się w ten sposób do prawidłowego wzrostu włosów i minimalizacji ryzyka nadmiernego ich wypadania.

Masaż skóry głowy – jak go wykonać?

Prawidłowa technika masażu skóry głowy jest niezbędna dla osiągnięcia optymalnego efektu. Dzięki umiejętnie i regularnie wykonywanemu masażowi skóry głowy możesz wpłynąć na poprawę gęstości i wyglądu Twojej fryzury. Odbudowa zdrowia włosów jest zadaniem długotrwałym oraz realizowanym wielopłaszczyznowo. Masaż skóry głowy jest jednym z elementów działania na rzecz poprawy wyglądu włosów. Zdrowe włosy wyrastają z prawidłowo pracujących mieszków włosowych. By zapewnić im optymalne środowisko wzrostu masuj opuszkami palców, wykonując koliste ruchy skórę głowy od strefy czołowej, przesuwając stopniowo dłonie w kierunku karku.

Technika masażu skóry głowy ma znaczenie

Dla osiągniecia efektu w postaci zdrowej skóry głowy i włosów technika masażu skóry głowy powinna zostać dopasowana do indywidualnych potrzeb. Podstawowe jej zasady, obowiązujące wszystkich warunkują jednak siłę nacisku oraz długość paznokci osoby masującej. Masaż skóry głowy jest najczęściej automasażem, dlatego pamiętaj, by wykonując go nie dociskać opuszkami zbyt mocno. Pamiętaj również, by skrócić paznokcie, których długie lub ostro zakończone brzegi mogą spowodować uszkodzenie skóry głowy oraz włosów. Trycholog Olsztyn zaleca osobom, posiadającym długie paznokcie wyposażenie się w masażer do skóry głowy. Skórę głowy masuj co najmniej przez kilka minut, a przed rozpoczęciem tej czynności warto na skórę głowy zaaplikować ziołową wcierkę.

Jak często wykonywać masaż skóry głowy – podpowiedź trychologa

Wykonywanie masażu skóry głowy ma na celu poprawę je ukrwienia. Ten rodzaj masażu ma wpływ na poszerzenie naczyń krwionośnych, znajdujących się pod skórą głowy. Pobudza również włosy do wzrostu, działając bezpośrednio na mieszki włosowe. Regularność wykonywania masażu skóry głowy może sprawić, że włosy staną się nie tylko gęstsze, ale będą wyglądały zdrowo. Masaż skóry głowy warto wykonywać codziennie przez okres co najmniej miesiąca wtedy, gdy zauważasz pogorszenie kondycji i ilości włosów. Następnie wykonuj go przynajmniej trzy razy w tygodniu. Częstotliwość oraz regularność wykonywanego masażu skóry głowy jest podstawą efektów, których możesz się spodziewać.

Odbudowa włosów – ile może potrwać?

Jesteś osobą, oczekującą konkretnych odpowiedzi? Na efekty w postaci odbudowania zdrowia włosów, poprawę gęstości po utracie znacznej liczby włosów musisz poczekać zależnie od własnego organizmu i tempa procesów, w nim zachodzących. Mają na nie wpływ zróżnicowane czynniki. Uśredniając, efekty wykonywania regularnego masażu skóry głowy, połączonego z odpowiednią pielęgnacją i prowadzeniem zdrowego trybu życia mogą pojawić się już po ośmiu tygodniach kuracji. Najczęściej jednak osoby, które decydują się na odbudowę zdrowia włosów dzięki tej dalekowschodniej metodzie, czekają na efekty przez około dwanaście tygodni. Skuteczność jest tu wyrażana w strukturze pasm oraz w objętości włosów. Dzięki masażowi skóry głowy możesz dodatkowo pozbyć się umiarkowanego bólu w okolicy skroni.

Artykuł zewnętrzny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*