Kultura

Święta zdobione poezją w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej

W Galerii Stary Ratusz WBP w Olsztynie stanęła choinka. W czwartek (11 grudnia) ozdobią ją nietypowe – poetyckie bombki z tekstami bożonarodzeniowych wierszy mazurskiego poety, Michała Kajki. Bibliotekarze zapraszają na spotkanie z poezją, warsztaty artystyczne i wspólne strojenie choinki. Początek o godz. 16.00 w Pokoju z widokiem (Stary Ratusz WBP, II piętro).

„Chcemy zaproponować naszym czytelnikom powrót do tradycyjnych wartości Świąt Bożego Narodzenia, które doskonale wyraża w swoich wierszach Michał Kajka” – mówią organizatorzy spotkania.

Przewodnikiem po świecie poezji będzie prof. Zbigniew Chojnowski, badacz literatury i znawca Michała Kajki, który opowie o bożonarodzeniowych utworach poety. Spotkanie z profesorem odbędzie się w czwartek, 11 grudnia, o godz. 16.00 w Starym Ratuszu WBP (Pokój z widokiem, II piętro).

Po spotkaniu bibliotekarze zapraszają na warsztaty artystyczne. „W technice decoupage’u i shabby chic wykonamy drewniane ozdoby zdobione fragmentami bożonarodzeniowej poezji. Te rękodzielnicze techniki zdobnicze doskonale wpiszą się w klimat Jarmarku Świątecznego, który będzie się odbywał w tym czasie wokół Starego Ratusza WBP”. Na zakończenie uczestnicy warsztatów i spotkania – wspólne strojenie choinki.

Informacje i zapisy na warsztaty (89) 524 90 46, promocja@wbp.olsztyn.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*