Skrzyżowanie kolizyjne czy bezkolizyjne? Olsztyńscy policjanci wyjaśniają [FILM]

Skrzyżowanie kolizyjne czy bezkolizyjne? Olsztyńscy policjanci wyjaśniają [FILM]

- Kategoria: Wiadomości
0

Kolizyjne skrzyżowania w olsztyńskiej infrastrukturze istnieją od dawna a od lipca 2017 roku ich ilość znacznie się zwiększyła. Aktualnie, tzw. skrzyżowania kolizyjne znajdują się w 31 lokalizacjach na terenie Olsztyna. Celem działań drogowców była poprawa płynności ruchu na skrzyżowaniach poprzez skrócenie cyklu sygnalizacji świetlnej. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przygotowali film instruktażowy, na podstawie którego każdy uczestnik ruchu drogowego będzie mógł przypomnieć sobie podstawowe zasady obowiązujące na tzw. skrzyżowaniach kolizyjnych i bezkolizyjnych.

Policjant z olsztyńskiej drogówki sierż. szt. Tomasz Zieliński na podstawie własnych obserwacji zauważył, że niektórym kierowcom podczas pokonywania tzw. skrzyżowań kolizyjnych pot zalewa czoło. Funkcjonariusz bez chwili namysłu, postanowił, aby na podstawie czytelnej dla wszystkich odbiorców animacji przedstawić prawidłowe zachowania kierowców w miejscu kolizyjnych lewoskrętów.

Celem wprowadzonych zmian na olsztyńskich skrzyżowaniach było skrócenie czasu oczekiwania kierowców na sygnał zielony – cel ten został osiągnięty – poprawiła się płynność ruchu.

Przypominamy, że poruszając się po stolicy Warmii i Mazur nie można podchodzić obojętnie do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. W Olsztynie znajdują się dokładnie 102 skrzyżowania wyposażone w sygnalizację świetlną. W tej liczbie ujęte są również przejścia dla pieszych w rejonie których ustawiona jest sygnalizacja.

Policjanci przypominają, że kierowcy mający zielone światło, w przypadku skrętu w lewo muszą ustąpić pierwszeństwa przejazdu pojazdom jadącym z przeciwka a także pieszym i rowerzystom znajdującym się na przejściach dla pieszych i przejazdach dla rowerów.

Źróło: KMP Olsztyn (rp)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Tragiczny wypadek pod Lutrami. Na auto przewróciło się drzewo

W ostatnim czasie lokalnie występujące silne wiatry dają