Skorzystaj z bezpłatnych badań i porad medycznych

- Kategoria: Wiadomości
0

Już w najbliższą sobotę (13 maja) w Galerii Warmińskiej odbędzie się akcja profilaktyczna „Zdrowie pod kontrolą”. Na uczestników czekać będą 22 punkty medyczne, w tym stanowisko Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Wojewódzki NFZ.

W godz. 11-17 będzie można bezpłatnie skorzystać z wielu badań i porad medycznych. Przed galerią i w atrium pojawią się dedykowane punkty medyczne. Wśród dostępnych badań będą m.in. pomiar glikemii, pomiar ciśnienia, pomiar wydychanego tlenku węgla, badanie EKG, USG oraz badanie przesiewowe w kierunku HCV. Będzie można także wykonać tradycyjne badanie wzroku i widzenia barwnego oraz sprawdzić słuch.

Prowadzone będą również konsultacje dermatologiczne, dietetyczne, farmaceutyczne oraz fizjoterapeutyczne. Ponadto dla uczestników akcji udostępniony będzie analizator składu ciała oraz alkogogle.

W ramach promocji profilaktyki onkologicznej dostępne będą stoiska, przy których można będzie nauczyć się samobadania piersi oraz zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego. W każdym punkcie medycznym specjaliści w swoich dziedzinach zinterpretują wyniki badań oraz będą służyć poradą.

Przed Galerią Warmińską zostanie ustawiony mammobus, w którym panie będą mogły wykonać mammografię w ramach NFZ. Z badań mammograficznych mogą skorzystać wszystkie ubezpieczone kobiety w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały bezpłatnej mammografii w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi i wcześniej nie chorowały na raka piersi. Na badanie nie trzeba się wcześniej zapisywać, nie ma znaczenia adres zamieszkania, nie jest też potrzebne zaproszenie ani skierowanie.

Pojawi się także stanowisko Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, gdzie będzie można założyć profil zaufany, wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego oraz dowiedzieć się o wszystkich programach profilaktycznych realizowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Akcja poświęcona profilaktyce zdrowotnej organizowana jest przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Olsztyn działający przy Wydziale Lekarskim Collegium Medicum UWM.

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Jak skutecznie organizować lokalne wydarzenia sportowe?

Wydarzenia sportowe nie tylko sprzyjają promocji zdrowego stylu