Internauci piszą

Są już zwycięzcy! Konkurs na Plakat Promujący Olsztyn

BWA Galeria Sztuki zaprasza 28 marca (czwartek) o godz. 14.00 na wernisaż wystawy pokonkursowej, na której ogłoszone zostaną wyniki otwartego konkursu na plakat promujący Olsztyn z okazji 660-lecia nadania praw miejskich.

Konkurs objęty został Honorowym Patronatem Prezydenta Olsztyna. Ogłoszony został 20 grudnia 2012, trwał do 11 marca 2013 roku.

Zadaniem uczestników było wykonanie plakatu promującego Olsztyn, powiązanego z historią miasta, jego kontekstem kulturowym i artystycznym. Format afisza był określony: 50 x 70 cm lub 100 x 70 cm. Na plakacie ponadto powinno było znaleźć się logo miasta oraz napis: Olsztyn 660 lat i ewentualnie daty: 1353-2013.

Na konkurs wpłynęło łącznie 138 prac, w tym w kategorii profesjonalnej (studenci i absolwenci uczelni artystycznych) 67, dziecięco-młodzieżowej (uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych)  55. Dodatkowo wyodrębniono 16 prac, co do których komisja konkursowa miała zastrzeżenia regulaminowe.

Konkurs miał charakter ogólnopolski, prace napłynęły prace m.in. z Warszawy, Gdańska, Torunia i Krakowa. Plakaty reprezentują najróżniejsze formy, od syntetycznych po bardzo rozbudowane formalnie i treściowo.

Prace oceniała komisja konkursowa w składzie:

  • Przewodniczący: dr Antoni Grzybek, adiunkt w Zakładzie Grafiki na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego
  • Tadeusz Burniewicz, projektant graficzny, artysta plastyk
  • dr Violetta Kulikowska-Parkasiewicz, adiunkt w Zakładzie Grafiki na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego
  • Gabriela Konarzewska, Kierownik Referatu Kultury Wydziału Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Olsztyna
  • Małgorzata Jackiewicz-Garniec, Dyrektor BWA

Komisja konkursowa zakwalifikowała do udziału w wystawie pokonkursowej 37 prac.

 

 JTW_BWA Olsztyn 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*