WiadomościZapowiedzi wydarzeń

Rusza kolejny cykl festynów w ramach działań „Bezpieczne Ferie”

23 stycznia w województwie warmińsko-mazurskim ruszają zimowe ferie. Jest to czas, nie tylko wyjazdów czy rodzinnych spotkań, ale także odpoczynku od obowiązków szkolnych przez nasze pociechy. Podczas aktywnego wypoczynku musimy jednak pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz o zdrowym rozsądku. Także policjanci przygotowują się do ferii zimowych, organizując spotkania i akcje poświęcone promowaniu bezpiecznych postaw wśród dzieci i młodzieży podczas zimowego wypoczynku. Od poniedziałku rusza cykl festynów profilaktycznych pn. „ Bezpieczne ferie w powiecie olsztyńskim”.

Organizatorem wydarzeń jest Starostwo Powiatowe w Olsztynie, a współorganizatorami Komenda Miejska Policji w Olsztynie, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie, Lasy Państwowe, Wody Polskie, Nadleśnictwa Nowe Ramuki, Kudypy, Olsztynek, Olsztyn, Wipsowo i Wichrowo oraz gminy: Olsztynek, Dobre Miasto, Biskupiec, Barczewo.

Na uczestników festynów, które odbędą się nad czterema jeziorami w powiecie olsztyńskim czeka moc atrakcji. Na plażach będzie można spotkać policjantów, strażaków, leśników oraz ratowników medycznych, od których dzieci będą mogły dowiedzieć się na czym polega praca w tych formacjach. Jednak najważniejszym tematem będzie bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku. Poza wiedzą teoretyczną przekazaną przez specjalistów, przygotowane zostaną pokazy dotyczące udzielania pierwszej  pomocy przedmedycznej czy akcji ratunkowej na wodzie. Jest to doskonały moment by zademonstrować najmłodszym, jak powinni się zachować w sytuacji zagrożenia oraz jakich zachowań należy unikać.

Poza oglądaniem specjalistycznych pokazów ratowniczych, dzieci będą mogły zobaczyć, jak wygląda posłuszeństwo psa służbowego. Policyjny przewodnik psa omówi jak się zachować w przypadku, gdy zaatakuje nas agresywne zwierzę. Dzieci będą mogły sprawdzić nabytą wiedzę w trakcie prowadzonych konkursów. Współorganizatorzy imprezy przygotowali różne nagrody oraz kulinarną niespodziankę. Każdy uczestnik otrzyma także element odblaskowy. Na terenie plaży rozstawione zostaną stoiska profilaktyczne.

Harmonogram spotkań profilaktycznych:

  • 16 stycznia plaża „Słoneczny Brzeg” w m. Rukławki od godziny 10:00;
  • 17 stycznia plaża miejska nad jeziorem Jemiołowo w Olsztynku od godziny 10:00;
  • 18 stycznia  plaża w Zalesiu nad jeziorem Orzyc od godziny 10:00;
  • 19 stycznia plaża w m. Swobodna od godziny 10:00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*