Wiadomości

„Razem tworzymy lepszy Internet” – debata społeczna poświęcona bezpiecznemu korzystaniu z zasobów internetowych

Komenda Miejska Policji w Olsztynie wraz z V Liceum Ogólnokształcącym w Olsztynie w związku z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu organizuje debatę społeczną poświęconą bezpiecznemu korzystaniu z zasobów internetowych pn. „Razem tworzymy lepszy Internet”. Głównym celem spotkania jest nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online i włączenie młodzieży w dyskusję na temat zagrożeń w cyberprzestrzeni.

Wraz z rozwojem technologii cyfrowej pojawiły się nowe zagrożenia. Narażone są na nie w szczególności osoby małoletnie, które bardzo łatwo przyswajają nowe technologie. Niestety korzystając z zasobów Sieci, zarówno najmłodsi, jak i osoby dorosłe, zapominają o czyhających tam zagrożeniach, a często świat wirtualny zaczyna dla nich odgrywać dominującą rolę nad światem realnym.

11 lutego 2014 r. o godz. 10:00 w Auli V Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie przy ul. Krasickiego 2 odbędzie się debata społeczna pn. „Razem tworzymy lepszy Internet”.

Podczas spotkania policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą przybliżą tematykę związaną ze zjawiskiem cyberprzemocy, przestrzegą przed przestępstwami, których ofiarą możemy stać się korzystając z Internetu oraz doradzą co zrobić, gdy staniemy się ofiarą cyberprzestępcy. Przedstawiciele EURES z Wojewódzkiego Urzędu Pracy zwrócą uwagę na zagrożenia wynikające z szukania pracy przez Internet, bowiem właśnie w Sieci zamieszczonych jest wiele ogłoszeń, które kuszą dobrym wynagrodzeniem, czasami nie wymagając nawet od zainteresowanych żadnych kwalifikacji. Natomiast o tym, że nadmierne używanie komputera i Internetu może przerodzić się w siecioholizm przestrzeże psychoterapeuta ze Świetlicy Terapeutycznej Nr 2 w Olsztynie. Głosem eksperckim debaty będzie również przedstawiciel Grupy Allegro sp. z o.o., który zaprezentuje zasady bezpiecznych zakupów w Internecie.

Źródło: KWP Olsztyn

Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*