Prezydent Olsztyna podsumował rok

- Kategoria: Wiadomości
0

Trudne miesiące, ale z perspektywą lepszej przyszłości – tak można podsumować kończący się rok w Olsztynie. Piotr Grzymowicz opowiedział o zrealizowanych zadaniach i planach na przyszłość.

Tak intensywnego inwestycyjnie roku w Olsztynie nie było od dekad. Wystarczy wymienić największe w powojennej historii zadanie wartości niemal pół miliarda złotych, czyli modernizację transportu publicznego.

– Ale to nie tylko tramwaje – podkreśla prezydent Piotr Grzymowicz. – Zmodernizowaliśmy i wybudowaliśmy od podstaw kilometry podziemnych instalacji oraz dróg. Olsztynianie zyskali biletomaty i system informacji przystankowej, wkrótce na nasze ulice wyjadą kolejne nowoczesne autobusy. Nowoczesny charakter, przyjazny pieszym i rowerzystom, zyskało także Śródmieście.

Przyjazne mieszkańcom stało się także Jezioro Ukiel. Największy olsztyński akwen zyskał nowoczesną infrastrukturę, którą od początku docenili zarówno miejscowi, jak i przyjezdni. Ten ważnej dla ludzi przestrzeni jest jednak więcej – kolejne ulice zyskują alejowy charakter, powstały kieszonkowe parki m.in. przy ul. Kętrzyńskiego i Dąbrowszczaków, nowe parki i place zabaw.

Najmłodsi i ich rodzice mogą się jednak cieszyć nie tylko z placów zabaw. Także z bardziej dostępnych przedszkoli.

– Te placówki muszą służyć naszym mieszkańcom przez cały rok – przypomniał włodarz. – I o tym już zdecydowaliśmy, że będą do dyspozycji nie tylko przez 10 miesięcy, a przez 12. Pracujący rodzice powinni mieć gdzie pozostawić najmłodsze pociechy.

Olsztyn otwiera się też na mieszkańców. Powołane zostały Rada Olsztyńskich Seniorów oraz Rada Sportu, olsztynianie wypowiadają się też na temat inwestycji – zarówno przy okazji konsultacji społecznych, jak i budżetu obywatelskiego.

W ostatnim roku do Olsztyna trafiło kilkanaście nagród i wyróżnień. To m.in. Top Inwestycje Komunalne 2015 i Kryształowa Cegła w Konkursie „Dom 2015” za Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel, „Wydarzenie Lata 2015” Magazynu „Brief” za siatkarski Grand Slam i „Kryształy Przetargów Publicznych” za Park Centralny.

A co w kolejnych miesiącach? Przede wszystkim inwestycje drogowe, czyli skomunikowanie układu drogowego z obwodnicą oraz projekty modernizacji ulic Partyzantów i Sybiraków. Poza tym będą trwać przygotowania do zadań sportowych związanych z nowym stadionem i przebudową hali Urania. Nie zabraknie też wydarzeń skierowanych do olsztynian i przyjezdnych.

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Jak skutecznie organizować lokalne wydarzenia sportowe?

Wydarzenia sportowe nie tylko sprzyjają promocji zdrowego stylu