Ciekawostki

Powstał mobilny przewodnik po Leśnym Arboretum Warmii i Mazur w Kudypach

Aplikacja „Leśne Arboretum Warmii i Mazur” to oficjalny przewodnik mobilny oprowadzający po niezwykłym ogrodzie botanicznym, który kolekcjonuje rośliny drzewiaste w celu ukazania ich piękna i różnorodności. To wyjątkowe miejsce w skali Polski północno-wschodniej można znaleźć w Leśnym Kompleksie Promocyjnym Lasy Olsztyńskie, w Kudypach.

Aplikacja prezentuje najważniejsze informacje o ogrodzie, jego historii oraz działalności turystyczno-edukacyjnej. Przede wszystkim jednak dzięki doskonale opracowanemu leksykonowi roślin każdy miłośnik przyrody odnajdzie tutaj szczegółowe opisy zawierające również informację o pochodzeniu danego gatunku, a także barwne, szczegółowe zdjęcia zachęcające do odwiedzenia tego niezwykłego miejsca w różnych porach roku.

W aplikacji znajdują się ponadto dwie trasy tematyczne – jedna dotyczy flory polskiej i prezentuje najciekawsze rodzime gatunki podczas godzinnego spaceru, druga obejmuje florę obcego pochodzenia. Niewątpliwym atutem aplikacji jest bardzo szczegółowa, rysunkowa mapa, dzięki której każdy odwiedzający arboretum będzie mógł dokładnie zaplanować swój pobyt w ogrodzie. Mapa dokładnie prezentuje tereny arboretum oraz znajdujące się na nich ścieżki oraz krajobraz roślinny.

Aplikacja wykorzystuje GPS, działa zarówno w trybie offline, jak i online. Intuicyjny interfejs aplikacji pozwala szybko znaleźć interesujące nas informacje, a dzięki lokalizacji GPS użytkownik znajdzie interesujące go rośliny czy obiekty w błyskawicznym tempie.

Aplikację można pobrać w sklepie Google Play TUTAJ

Arboretum w Kudypach jest jednym z siedmiu arboretów należących do Lasów Państwowych i spełnia warunki wymagane do uznania go za ogród botaniczny, jest członkiem Rady Ogrodów Botanicznych i Arboretów oraz posiada zezwolenie na działalność wydawane przez Ministerstwo Środowiska.

 

Źródło: play.google.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*