Poszukiwani za kradzież i przestępstwa narkotykowe zostali zatrzymani

- Kategoria: Na sygnale
0

Olsztyńscy policjanci zatrzymali dwóch poszukiwanych. Pierwszy z nich 19-latek znalazł się w zainteresowaniu Policji w związku z popełnionym przestępstwem narkotykowym. Ponadto w trakcie przeszukania, funkcjonariusze przy młodym mężczyźnie znaleźli woreczek strunowy z zawartością amfetaminy. Z kolei 27-latek odpowie za kradzież z włamaniem do jednej z lodziarni na terenie Olsztyna. Mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

W ubiegły poniedziałek (30.11.2020) funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na jednej z ulic zauważyli osobowego volkswagena a w nim dwie osoby, których wizerunki pamiętali z policyjnych komunikatów. Policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Początkowo mężczyźni nie chcieli wysiąść z auta i próbowali odjechać z miejsca interwencji, co zostało im uniemożliwione. Ostatecznie policjanci zatrzymali 19- i 27-latka. Ponadto w trakcie czynności w pojeździe przy 19-latku został znaleziony woreczek strunowy z zawartością białego proszku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jest amfetamina. Zabezpieczony materiał przekazano do dalszych badań laboratoryjnych. Sprawdzenie w systemach informatycznych potwierdziło, że obaj mężczyźni byli poszukiwani. 19-latek za wcześniejsze przestępstwo narkotykowe, a 27-latek za kradzież z włamaniem do jednej z lodziarni na terenie Olsztyna, do której doszło we wrześniu 2020 roku. Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna wtedy ukradł sprzęt o wartości blisko 5 tysięcy złotych. 27-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do którego się przyznał.

19-latkowi za posiadanie substancji zabronionych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Z kolei  27-latek może spędzić nawet do 15 lat za kratami, ponieważ mężczyzna w przeszłości był karany za podobne przestępstwa i będzie odpowiadać w warunkach tzw. recydywy.

Źródło: KMP Olsztyn(aj/tm)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Studencie, pamiętaj o ubezpieczeniu – komunikat NFZ

Zaczynasz studia? Wracasz na kolejny rok nauki po