Pośpiech kosztuje. Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. KMP Olsztyn

Wczoraj na nowo wybudowanej ulicy Bukowskiego w Olsztynie dwóch kierowców straciło prawa jazdy. Zarówno kobieta jak i mężczyzna przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 50 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mogli zjechać samodzielnie do miejsca zamieszkania ale już w trakcie kontroli musieli zastanowić się jaki środek lokomocji wybiorą na kolejne trzy miesiące.

Wczoraj wieczorem policjanci pod lupę wzięli odcinek nowo powstałej ulicy Bukowskiego. Na tej drodze obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. W trakcie pomiaru prędkości funkcjonariusze zatrzymali dwa prawa jazdy.

W pierwszym przypadku w ręce drogówki wpadła 41-letnia kierująca vw, która rozpędziła się aż do 107 km/h. Na pytanie policjantów dlaczego kierująca jedzie tak szybko kobieta odpowiedziała że spieszy się na siłownie.

Kilkanaście minut później prawo jazdy stracił 24-latek, który również kierował vw. W tym przypadku zarejestrowana prędkość była odrobinę mniejsza – wynosiła 92 km/h. Jak powiedział kierowca jechał tak szybko ponieważ bardzo spieszył się do dziewczyny, która ma na niego czekać. Kierowca vw dodał również, że nigdy nie zdarza mu się przekraczać prędkości a to był jego pierwszy raz.

Obojgu kierowcom policjanci zatrzymali prawa jazdy na trzy miesiące. Nie uniknęli oni również kary w postaci mandatu w kwocie 400 zł i 10 punktów karnych. Policjanci przestrzegają kierowców o jazdę zgodną z przepisami ponieważ w przypadku przekroczenia prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym nie będzie taryfy ulgowej.

Źródło: KMP Olsztyn

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Zakładanie ogrodów Warszawa

Kompleksowe Zakładanie Ogrodów w Warszawie: Tworzenie Przestrzeni Pięknych