Policyjny dozór wobec 17-latka podejrzanego o usiłowanie rozboju

- Kategoria: Na sygnale
0

Olsztyńscy policjanci zatrzymali 17-letniego Adama Z. Mężczyzna podejrzany jest o usiłowanie rozboju. 17-latek miał podejść do 13-latka i zażądać pieniędzy.

Gdy nastolatek stwierdził, że nie ma gotówki, został przez niego uderzony. Podejrzany nie kwestionował swojej winy. Prokuratura Olsztyn – Południe zastosowała wobec niego policyjny dozór. Kodeks Karny za popełnione przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do lat 12.

W piątek 22 lutego około godziny 13.00, na ulicy Kołobrzeskiej doszło do usiłowania rozboju. Na miejsce pojechali policjanci z Wydziału Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że do 13-letniego chłopca podszedł znany mu z widzenia chłopak i zażądał pieniędzy.

Gdy nastolatek stwierdził, ze nie ma gotówki, został uderzony przez niego w głowę. W trakcie czynności operacyjnych policjanci ustalili, a następnie zatrzymali 17-letniego Adama Z. Sprawca został przewieziony do komendy. 17-latek nie kwestionował swojej winy. Prokuratura Olsztyn – Południe zastosowała wobec podejrzanego policyjny dozór. Kodeks Karny za popełnione przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do lat 12.

Informacja: KWP Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Sinice zniknęły. Kąpieliska w CRS Ukiel ponownie otwarte

Woda w jeziorze Ukiel w Olsztynie jest już