Policjant z Olsztyna w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Policjant z Komendy Miejskiej policji w Olsztynie mimo iż był po służbie, zadbał o to, aby inni uczestnicy ruchu drogowego przestrzegali przepisów. Jego zachowanie to dowód na to, że policjantem jest się zawsze, a nie tylko na służbie.

Na początku listopada policjant z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w czasie wolnym od służby na odcinku drogi Barczewo – Jeziorany, zauważył pojazd marki Citroen, który nie utrzymywał prawidłowego toru jazdy. Kilkukrotnie zjeżdżał do prawej krawędzi jezdni. Funkcjonariusz powiadomił o fakcie dzwoniąc na numer alarmowy 112 i nie czekając na dalszy rozwój akcji, wyprzedził podejrzany pojazd, zatrzymał się przed nim i włączył światła awaryjne. Od kierowcy czuć było silny zapach alkoholu.

Policjant mimo iż był w czasie wolnym od służby, przedstawił się mężczyźnie, okazał legitymację służbową, wyjął kluczyki ze stacyjki i zabezpieczył pojazd. Na miejsce niezwłocznie przyjechał patrol Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Po zbadaniu stanu trzeźwości mężczyzny okazało się, że miał on blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a za swoje zachowanie odpowie on przed sądem.

Zgodnie z kodeksem karnym może mu grozić kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: KWP Olsztyn (pż/rj)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się