Policjanci zadbają o bezpieczeństwo podczas sylwestrowo – noworocznego weekendu

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. KWP Olsztyn

Podobnie jak w okresie Świąt Bożego Narodzenia, również w Sylwestra oraz noworoczny weekend policjanci olsztyńskiej drogówki będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących. Wszystko po to, by wszyscy którzy wyruszą na spotkania i zabawy sylwestrowe dotarli bezpiecznie do celu i równie bezpiecznie powrócili do swoich domów.

Bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu to priorytet policjantów olsztyńskiej drogówki. Podczas Sylwestra oraz zbliżającego się, noworocznego weekendu funkcjonariusze będą prowadzić wzmożone kontrole. Wszystko po to, by wszyscy, którzy wyruszą na zabawy sylwestrowe dotarli bezpiecznie do celu i równie bezpiecznie wrócili do swoich domów. Policjanci kontrolować będą przede wszystkim trzeźwość kierujących ale również prędkość z jaką się poruszają, stan i wyposażenie pojazdów oraz to, czy pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa, dzieci przewożone są w sposób prawidłowy tj. w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach.

Piłeś? Nie jedź!

Spotkania sylwestrowe to okazja do wnoszenia toastów. Pamiętajmy, że jeśli zdecydujemy się na spożywanie alkoholu bezwzględnie powinniśmy zrezygnować z kierowania samochodem. Warto również pamiętać, że po zakrapianej imprezie, nawet następnego dnia, alkohol wciąż jest w naszym organizmie i negatywnie wpływa na naszą koncentrację, a my wsiadając za kierownicę auta stwarzamy ogromne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu.
Pamiętaj!

– jeśli planujesz spożywać alkohol na imprezie, nie wybieraj się na nią jako kierowca,

– jeśli jesteś gospodarzem przyjęcia na którym serwowany jest alkohol zadbaj o bezpieczny powrót swoich gości,

– nie namawiaj nikogo do podnoszenia toastów, nie wyśmiewaj się z osób, które nie piją alkoholu,

– reaguj w sytuacji, gdy widzisz, że osoba pod wpływem alkoholu chce wsiąść za kierownicę,

– jeśli jesteś kierowcą zadbaj o bezpieczeństwo swoich pasażerów- przypomnij im o obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa, jedź ostrożnie i zgodnie z przepisami,

– jeśli jesteś pieszym, zadbaj o swoją widoczność, zwłaszcza poza terenem zabudowanym. Nawet niewielki element odblaskowy sprawi, że będziesz widoczny dla kierowców i poprawi Twoje bezpieczeństwo.

Źródło: KWP Olsztyn

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Śmiertelny wypadek na trasie Ryn-Wejdyki

Do wypadku doszło na trasie Ryn-Wejdyki. Volkswagen bus