Policjanci zabezpieczyli ponad 1 kg amfetaminy i 0,5 kg marihuany

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Ponad kilogram amfetaminy oraz pół kilo marihuany zabezpieczyli ełccy policjanci na terenie gm. Kalinowo. Narkotyki zostały ujawnione w samochodzie, w mieszkaniu i w pomieszczeniach gospodarczych należących do 26-latka. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Ełku zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę opla. 35-latek został podany kontroli osobistej, w trakcie której funkcjonariusze ujawnili torebkę z suszem roślinnym schowaną w nogawce w pudełku po papierosach. W związku z podejrzeniem, że prowadzi on samochód w stanie po zażyciu środków odurzających została mu pobrana krew do badań laboratoryjnych.

Policjanci przypuszczali, że mężczyzna może posiadać więcej niedozwolonych substancji i podjęli działania w tej sprawie. Razem z psem służbowym do wyszukiwania zapachu narkotyków pojechali do miejsca jego zamieszkania.

Na posesji zastali 26-letniego mężczyznę, znajomego zatrzymanego kierowcy. Podczas przeszukania mieszkania, pomieszczeń gospodarczych i terenu posesji policjanci, działając z psem służbowym, znaleźli kolejne środki odurzające pochowane w różnych miejscach oraz wagę. W sumie zabezpieczono ponad 1 kg amfetaminy i ponad 0,5 kg marihuany.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Zebrany materiał dowodowy pozwolił policjantom przedstawić zarzuty 26-latkowi za posiadanie znacznej ilości substancji psychoaktywnych. Mężczyzna przyznał, że narkotyki należą do niego. Sąd zastosował w stosunku do mężczyzny tymczasowy areszt.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (akdn/rj)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Rząd walczy z V falą pandemii. Nowe zasady kwarantanny i darmowe testy w aptekach

Ogólnodostępne i bezpłatne testy pod kątem COVID-19 bez