Policjanci podsumowali tegoroczną akcję „Znicz”

- Kategoria: Wiadomości
0

Policjanci z Olsztyna i z powiatu olsztyńskiego zakończyli i podsumowali tegoroczne działania „Znicz 2019”. W trakcie trwającej cztery dni policyjnej akcji, na drogi naszego regionu wyjechała większa liczba policyjnych patroli. Intensywna praca funkcjonariuszy oraz stale rosnąca świadomość wszystkich uczestników ruchu drogowego zaowocowała zmniejszeniem liczby kolizji drogowych i liczby osób rannych. Niestety, mimo apeli wciąż zdarzają się kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę po alkoholu. Policjanci zatrzymali wyeliminowali z ruchu drogowego czterech kierowców na „podwójnym” gazie.

Wpisana w policyjny kalendarz akcja „Znicz” to ogromne wyzwanie zarówno dla policjantów jak również dla funkcjonariuszy innych służb a także pracowników Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie. Priorytetem policyjnych działań było przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa, ale aby to było możliwe konieczna była również zmiana organizacji ruchu w rejonie największych nekropolii. W celu umożliwienia sprawnego dotarcia w okolice cmentarzy wyznaczone zostały dodatkowe linie autobusowe, którymi najszybciej można było dojechać pod bramy nekropolii.

Każdego dnia, w akcji „Znicz” zaangażowanych było ponad stu funkcjonariuszy, w których skład wchodziły również służby Żandarmerii Wojskowej, Straży Miejskiej a także pracownicy Zarządu Dróg Zieleni i Transportu.

Policyjne działania, skupiały swoją uwagę przede wszystkim na tym, aby służyć pomocą wszystkim tym, którzy zdecydowali się na odwiedzenie grobów swoich bliskich.

Akcja „Znicz 2017” w statystykach

Od czwartku 31 października do 3 listopada 2019 roku na terenie powiatu olsztyńskiego doszło do 34 kolizji oraz 4 wypadków drogowych w których ranne zostały 4 osoby. Policjanci zatrzymali w tym czasie również 5 kierowców, którzy wsiedli za kierownice po alkoholu. Dla porównania, podczas ubiegłorocznej akcji „Znicz” policjanci wzywani byli do 54 kolizji drogowych oraz 4 wypadków drogowych w których rannych zostało 8 osób. Zadowalającym jest fakt, że podczas policyjnych działań „Znicz 2019” na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego nie zginęła żadna osoba.

Źródło: KMP Olsztyn (rp)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Jak skutecznie organizować lokalne wydarzenia sportowe?

Wydarzenia sportowe nie tylko sprzyjają promocji zdrowego stylu