Policjanci odzyskali skradzionego Nissana i zatrzymali podejrzanych

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Olsztyński Policjant pełniący służbę wspólnie ze Strażnikiem Miejskim zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież samochodu Nissan z centrum miasta. Sprawcy byli pod wpływem alkoholu. Przed zatrzymaniem zdążyli zrobić zakupy płacąc kartą właściciela pojazdu. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

W dniu 2 maja około godziny 18:45 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał informacje, że w centrum miasta został skradziony samochód Nissan. Kierowca pozostawił go wraz z dokumentami oraz kluczykami. W wyniku podjętych działań na osiedlu Zacisze funkcjonariusze zauważyli skradziony pojazd zaparkowany pod jednym ze sklepów.

W środku auta siedział kierowca natomiast pasażer robił zakupy w osiedlowym sklepie, gdzie zapłacił skradziona kartą. Mężczyźni zostali zatrzymaniu. Po rozpytaniu, przyznali się do kradzieży, twierdząc, że wykorzystali fakt pozostawienia kluczyków w stacyjce. Sprawcy zostali zatrzymani w policyjnym areszcie, gdzie po wytrzeźwieniu będą przesłuchani.

Za kradzież cudzej rzeczy kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Działania służb na ul. Westerplatte w Olsztynie

Policjanci wspólnie ze strażakami i strażnikami miejskimi pracowali