Na sygnale

Podsumowanie świątecznego weekendu na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego

W ubiegły weekend na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego doszło do 2 wypadków drogowych, w których rannych zostały 3 osoby. Policjanci byli wzywani także do 30 kolizji drogowych. Funkcjonariusze wyeliminowali z dróg 6 nietrzeźwych kierujących.

W piątek (24.12.2021r.) doszło do zdarzenia drogowego na trasie Olsztyn-Szczęsne. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 33-letni kierujący chevroletem na łuku drogi w prawo nie dostosował prędkości do warunków na drodze, zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z jadącą z naprzeciwka osobową skodą. W wyniku zdarzenia do szpitala trafiła 57-letnia pasażerka skody. Jej obrażenia były na tyle poważne, że zdarzenia zakwalifikowano jako wypadek drogowy.

Kilka godzin później funkcjonariusze pracowali na miejscu kolejnego zdarzenia drogowego, tym razem w Dobrym Mieście. Kierujący osobowym daewoo stracił panowanie nad autem i swoją podróż zakończył uderzając w ogrodzenie posesji. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Ze względu na uzasadnione podejrzenie, że mógł on znajdować się w stanie nietrzeźwości została mu pobrana krew do badań. Jeżeli okaże się, że 61-latek był pod wpływem alkoholu, to ze swojego zachowania będzie się tłumaczyć przed sądem.

W sobotę (25.12.2021r.) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w pobliżu miejscowości Linowo. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 31-letnia kierująca osobowym daewoo na łuku drogi w prawo straciła panowanie nad autem i zjechała do przydrożnego rowu. Policjanci zaraz po podejściu do kierującej wyczuli od niej silny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 31-latki ponad 2,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy.

Tego samego dnia (25.12.2021r.) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie pracowali na miejscu zdarzenia drogowego w pobliżu m. Radostowo. Jego prawdopodobną przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze przez kierującego osobowym renault. Mężczyzna stracił panowanie nad autem, zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że w tym przypadku kierowca był również na „podwójnym gazie”. W organizmie 26-latka krążyły ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy.

31-latka i 26-latek wkrótce przed sądem odpowiedzą za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Źródło: KMP Olsztyn (aj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*