Planujesz zdobyć prawo jazdy? Teraz jest najlepszy moment

- Kategoria: Wiadomości
0

Reforma zmian w egzaminach na prawo jazdy trwa. Wkrótce baza pytań egzaminacyjnych zostanie powiększona o nowe pytania. Do końca bieżącego roku baza pytań testowych na kat. B ma się powiększyć do 3 tyś.Do końca 2016 roku wszystkie WORD-y w Polsce korzystać będą z jednolitego oprogramowania do testów, opracowanego przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych.

W testach egzaminacyjnych pojawiają się wyłącznie pytania dostarczone właśnie przez tę spółkę. Obecnie trwają prace nad ujednoliceniem bazy pytań. Po uzgodnieniu struktury pytań z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju do bazy będą systematycznie dodawane pytania Instytutu Transportu Samochodowego w liczbie 1120.

Do końca bieżącego roku baza pytań powiększy się dość znacznie i będzie liczyć ok. 3 tysięcy.

W 2013 roku WORD w Olsztynie przeprowadził łącznie 19424 egzaminy teoretyczne. 43,49% osób uzyskała z testu teoretycznego wynik pozytywny.  Z praktycznym egzaminem poradziło sobie 35,74% zdających.

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Złodziej elektrycznej hulajnogi zatrzymany na gorącym uczynku

Olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu