Pierwsza parasolka dla dziecka, czyli na co zwrócić uwagę podczas zakupu
Coraz śmielej przekonujemy się do stwierdzenia, że deszczowa pogoda wcale nie jest powodem do tego, by zostać z domu i zrezygnować ze spaceru. Warto wiedzieć o tym, że spacer może być przyjemny nie tylko ze względu na słoneczną i letni powiew wiatru, ale również deszczowy dzień wcale nie pozostaje stracony w tym aspekcie. Ponadto na uwagę zasługuje fakt, że przyjmuje się, że niesprzyjające warunki atmosferyczne pomagają w hartowaniu organizmu i wzmacniają układ odpornościowy naszych pociech. Zatem orzeźwiające spacery w deszczu, czy świeżo po burzy dodatkowo dotlenia ją organizm, dbają o dotlenienie rozwijającego się ciągle mózgu i jednocześnie pobudzają go do prawidłowego funkcjonowania. Zatem jak widać spacery z dzieckiem podczas deszczu niosą wiele korzyści. jednak nie możemy zapominać o ważnych aspektach z tym związanych. Przede wszystkim powinniśmy wyposażyć garderobę dziecka w niezbędne ubrania i akcesoria dostosowane do warunków pogodowych. Co zatem okaże się niezbędne? Parasolki dla dziewczynek i parasolka dla chłopca to podstawowe wyposażenie, które musi znaleźć się w szafie maluchów.
Czym powinna cechować się parasolka dla chłopca, a czym powinny wyróżniać się parasolki dla dziewczynek?
Jeżeli już raz udało nam się zabrać nasze dziecko na spacer w deszczowy dzień, z pewnością zauważyliśmy jego ogromną radość z faktu, że może ono chodzić po kałużach, skakać po nich, bawić się w błocie czy też cieszyć się delikatnym deszczem. Jednak, mimo tego, że deszczowe spacery mają wiele uroku, bezwzględnie powinniśmy pamiętać o tym, by maluchy wyposażyć w niezbędne i odpowiednie akcesoria. Kalosze stanowią tutaj bezwzględne minimum. Doskonałym pomysłem będzie zakup również przeciwdeszczowej kurtki i spodni, a także możemy pokusić się o płaszcz przeciwdeszczowy. Jednak to, o czym nie możemy zapominać, to parasolki dla dziewczynek oraz parasol dla chłopca. Oczywiste jest tak że to, że taki parasol dziecięcy był różni się od tradycyjnych parasoli dedykowanych dorosłym. Jaka zatem powinna być pierwsza parasolka dla dziecka? Czym powinien wyróżniać się taki parasol?
Otóż jeżeli będziemy kupować parasolki dla dziewczynek lub będziemy wybierać parasol dla chłopca, bezwzględnie powinniśmy zwrócić uwagę na jego rozmiar oraz wagę. Dziecko z pewnością nie będzie zainteresowane dużym i ciężkim parasolem, który zamiast ułatwiać mu spacer, sprawi, że dziecko niechętnie będzie korzystało z deszczowej pogody. Przyjmuje się więc, że zarówno parasolki dla dziewczynek, jak i parasol dla chłopca po rozłożeniu, kiedy maluch ma z nim spacerować, powinny mieć rozmiar około 70 x 70 cm. Bardzo ważne jest to, by były one również lekkie. Otóż lekka konstrukcja zadba o to, że dziecko nie będzie miało żadnych problemów z utrzymaniem swojego nowego parasola nad głową.
Zdajemy sobie sprawę również z tego, jak ważną rolę w życiu dziecka odgrywa kolor. Parasolki dla dziewczynek mogą być różowe, kwiaty, w postaci z bajek, z różnymi dodatkami – istotne jest to, by podobały się one małym księżniczkom. Parasol dla chłopca może przypominać nawet wóz strażacki, radiowóz, również wyróżniać się ulubionymi postaciami z bajek czy być po prostu w ulubionym kolorze. Ważne jest to, by parasole dziecięce były kolorowe i udekorowane atrakcyjnymi wzorami. Z pewnością przed dokonaniem zakupu warto skonsultować z dzieckiem ewentualny wybór. Kluczowe jest to by parasol spełniał oczekiwania swojego przyszłego właściciela.
Podsumowanie
Bez względu na wiek dziecka powinniśmy pytać go o ewentualne wybory. Bardzo ważne jest to, by maluch miał swój udział w zakupach, gdyż może sprawić to, że chętniej będzie korzystał z konkretnych rzeczy. Już dzieci dwuletnie i oczywiście starsze mają jasno określone preferencje, które z pewnością my jako rodzice i opiekunowie powinniśmy uszanować. Oczywiście parasolki dla dziewczynek wcale nie muszą być różowe, gdyż mamy tutaj całkowitą dowolność. Podobnie parasol dla chłopca może być w kwiaty. Pozwólmy dzieciom wybierać to, co im się podoba, by wspierać rozwój maluchów i ich pewność siebie.