Olsztyński Marsz Równości z patronatem Komisji Europejskiej i prezydenta Grzymowicza

- Kategoria: Wiadomości
0

II Olsztyński Marsz Równości został objęty patronatem honorowym przez prezydenta Olsztyna oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Marsz przejdzie przez Olsztyn 20.08 pod hasłem “Jesteśmy jednością”.

II Olsztyński Marsz Równości to święto osób LGBT+ i innych grup dyskryminowanych, które kolorowym pochodem przejdzie ulicami Olsztyna. Organizatorki wysłały prośbę o objęcie wydarzenia patronatem honorowym przez Prezydenta Miasta Olsztyna oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce i oba te patronaty uzyskały.

Zależało nam na patronacie honorowym zarówno prezydenta, jak i Komisji Europejskiej, ponieważ ostojami tolerancji i akceptacji w Polsce pozostał samorząd oraz Unia Europejska. Żyjemy w czasach, w których politycy obozu rządzącego atakują osoby LGBT+, w tym roku szczególnie osoby transpłciowe, by uzyskać kilka dodatkowych punktów poparcia – argumentuje jedna z organizatorek Magdalena Zuba.

Jesteśmy bardzo zadowolone z patronatu prezydenta Grzymowicza. który podkreślił w odpowiedzi na wniosek społeczny, edukacyjny i promocyjny charakter naszego marszu. To prawda – wiemy już, że na marsz przyjadą osoby spoza miasta, a nawet województwa. Cieszyłyśmy się, gdy po pierwszym marszu odzywały się do nas zachwyceni Olsztynem maszerujący. Jeśli osoby LGBT+ nie doświadczają w konkretnym miejscu dyskryminacji, chętnie do niego wracają na urlop – twierdzi Emilia Bartkowska-Młynek.

Olsztyński Marsz Równości to jednak nie tylko sam pochód. W tym roku jednym z wydarzeń towarzyszących będzie dyskusja “Kto robi aborcje w Polsce” w Galerii Sowa (19.08, godz. 18:00). Rozmawiać będą: Justyna Wydrzyńska – postawiona przed sądem za pomoc w aborcji aktywistka Aborcyjnego Dream Teamu z przedstawicielką organizacji Kobiety w Sieci oraz Agata Szerszeniewicz z Olsztyńskiego Marszu Równości.

Kto robi aborcje w Polsce? – spotkanie w ramach II Olsztyńskiego Marszu Równości

19.08, 2022, godz. 18:00

Galeria Sowa (ul. Zamkowa 2)

link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/469800604522280

II Olsztyński Marsz Równości

20.08.2022, godz. 12:00

start: plac Pułaskiego

link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1470498293422761

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Ponad 180 mln zł dla Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie

Dziś (03.10) w Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja