Olsztyn gospodarzem Mistrzostw Europy w Triathlonie

- Kategoria: Sport
0

fot. LABOSPORT

W dniach 27-29 maja 2022 r. w stolicy Warmii i Mazur odbędą się Mistrzostwa Europy w Triathlonie. Już po raz dziesiąty Olsztyn będzie areną zmagań zawodników w ramach Elemental Tri Series, a po raz piąty gospodarzem zawodów międzynarodowych.

Przez ostatnie 4 lata odbywał się tu Puchar Europy, który na stałe wpisał się w kalendarz Europejskiej Unii Triathlonu. W tym roku na zawodników oraz fanów tej dyscypliny czekają jeszcze większe emocje. Kolejny sezon będzie pierwszym w historii, w którym Polskie miasto będzie gospodarzem Mistrzostw Europy w Triathlonie! O tytuł Mistrza Starego Kontynentu powalczą w Olsztynie zawodnicy Elity, U23, Juniorów, Age-Group, jak również Paratriathloniści. To nie koniec dobrych informacji – do grona miast, które w tym roku będą gościć triathlonistów w całej Europy dołączył Rzeszów, w którym w dniach 4-5 czerwca 2022 r. zostanie zorganizowany Puchar Europy na dystansie sprinterskim.

W ostatni weekend maja, w Olsztynie nad jeziorem Ukiel, zameldują się najlepsi europejscy triathloniści i triathlonistki, którzy zawalczą o tytuł Mistrza i Mistrzyni Europy w Triathlonie. Na dystansie supersprinterskim rywalizować będą zawodnicy Elity, U23 i Juniorzy. Ich zmagania będzie można obserwować już w piątek, 27 maja, przy okazji startów eliminacyjnych. Najważniejsze wyścigi finałowe odbędą się w sobotę – 28 maja, to właśnie wtedy poznamy najlepszych Europejskich triathlonistów. Niedziela stanie pod znakiem rywalizacji w ramach Mistrzostw Europy sztafet mieszanych w kategorii Junior.

„Cieszymy się, że Olsztyn został wyróżniony przez Europe Triathlon tak wielkim przedsięwzięciem. Będzie to piąta, jubileuszowa edycja tych zawodów i tym razem w randze Mistrzostw Europy dla Juniorów, U23, Elity, Paratriathlonistów i zawodników Age Group. Dodatkowo w Rzeszowie odbędzie się Puchar Europy, który mamy nadzieję zagości na stałe w europejskim kalendarzu” – powiedział Paweł Jarski, prezes Polskiego Związku Triathlonu.

W Olsztynie nie zabraknie również rywalizacji paratriathlonistów, którzy w niedzielę 29 maja będą walczyli o tytuły Mistrza Europy na dystansie sprinterskim. Tego samego dnia na starcie staną zawodnicy Age-Group, którzy będą rywalizować największe laury na dystansie standard w formule bez draftingu. W najbliższych dniach Zarząd Polskiego Związku Triathlonu zaprezentuje oficjalną informację o możliwości uzyskania slotów kwalifikacyjnych na Mistrzostwa Europy Age-Group. W ten wyjątkowy majowy weekend odbędzie się również Puchar Polski młodzików i juniorów młodszych na dystansie supersprinterskim oraz zawody Elemental Tri Series dla amatorów.

„Mistrzostwa Europy w Olsztynie i Puchar Europy w Rzeszowie będą zorganizowane tydzień po tygodniu. Zaraz po Mistrzostwach Europy w Olsztynie będziemy organizować wspólny przejazd dla zawodników startujących w Pucharze Europy w Rzeszowie. Cieszymy się, że poza zawodnikami Elite, U23, Junior, paratriathlonu będziemy mogli gościć również zawodników Age-Group, którzy wystartują w Olsztynie na Mistrzostwach Europy na dystansie standard w formule bez draftingu. Ponadto szykujemy również kilka imprez towarzyszących tym wydarzeniom, a szczegóły podamy wkrótce” – powiedział Marcin Florek z Labosport Polska.

Tydzień po zmaganiach w Olsztynie, zmagania zawodników przeniosą się do Rzeszowa, w którym po raz pierwszy zostanie rozegrany Puchar Europy w Triathlonie. Przewidziana jest rywalizacja dla Elity oraz Juniorów w sprincie (0,75 km pływania, 20 km jazdy na rowerze i 5 km biegu). W Rzeszowie odbędzie się również Puchar Polski w Triathlonie na dystansie supersprinterskim dla Juniorów Młodszych i Młodzików oraz imprezy towarzyszące.

„Zaraz po Olsztynie będziemy gościć zawodników w przepięknym Rzeszowie. Zorganizujemy wspólny transfer, dla tych, którzy będą chcieli wystartować w obu lokalizacjach. To tutaj z dystansem sprinterskim, na bardzo widowiskowej trasie będą zmagać się nie tylko zawodnicy Elity, ale też Juniorzy. Zapowiadają się wyścigi na najwyższym poziomie sportowym” – powiedział Bogdan Serwiński z SwimTri Rzeszów.

Okazji do podziwiania rywalizacji na europejskim poziomie nie można przegapić! Zapisy na wyścigi otwarte ruszają 17 stycznia na stronie www.triathlonseries.pl! Rejestracja na Mistrzostwa Europy i Puchary Europy będzie prowadzona przez Polski Związek Triathlonu po przedstawieniu kryteriów kwalifikacyjnych.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Meteorolodzy ostrzegają przed upałem. Temperatura przekroczy 30 stopni

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało dla województwa warmińsko-mazurskiego