Ciekawostki

„Ogień” – Teledysk oficjalnego hymnu Warmia Mazury Senior Games 2014

11 kwietnia w Centrum Prasowym PAP w Warszawie oficjalnie zaprezentowano oficjalny hymn Warmia Mazury Senior Games 2014 – drugiej edycji międzynarodowych zawodów dla dojrzałych sportowców, która rozegrana zostanie między 28 a 31 sierpnia w siedmiu miastach województwa warmińsko-mazurskiego.

W tegorocznej imprezie udział potwierdziło już wielu uczestników Warmia Mazury Senior Games 2012, sportowcy startujący w pierwszych europejskich Senior Games rozgrywanych w 2009 roku w Holandii, przedstawiciele Polonii amerykańskiej oraz zawodniczki i zawodnicy z całej Europy.

Oficjalny hymn Warmia Mazury Senior Games 2014 w wykonaniu Grzegorza Markowskiego z zespołu Perfect oraz teledysk zawodów zrealizowany został z udziałem pływaków, tenisistów, tenisistów stołowych, ciężarowców, siatkarzy oraz skoczków spadochronowych.

Słowa i muzykę do utworu promującego zawody napisał Krzysztof „Dżawor” Jaworski z zespołu Harlem. Jaworski wspierał już warmińsko-mazurskie podczas kampanii „Mazury Cud Natury”, na rzecz której napisał i skomponował utwór pt. „Mazurski Cud”.

Warmia Mazury Senior Games – to nie tylko międzynarodowe sportowe zawody związane z promocją sportu, bowiem imprezie towarzyszą również wydarzenia o charakterze kulturalnym, społecznym czy integracyjnym.

W porównaniu do ubiegłorocznej edycji zwiększy się liczba dyscyplin sportowych z 12 na 14. Oprócz Olsztyna, Iławy, Lidzbarka Warmińskiego, Ornety zmagania seniorów odbywać się będą także w Nidzicy, Ostródzie oraz Pasłęku:

  • Olsztyn: piłka siatkowa halowa, pływanie, brydż, skoki spadochronowe na celność lądowania
  • Iława: tenis, siatkówka plażowa, żeglarstwo
  • Ostróda: piłka nożna, kajakarstwo
  • Lidzbark Warmiński: lekka atletyka, tenis stołowy
  • Orneta: badminton
  • Pasłęk: golf
  • Nidzica: podnoszenie ciężarów

W zawodach mogą wziąć wszyscy chętni, którzy ukończyli 45 rok życia (dyscypliny indywidualne) oraz 40 rok życia (dyscypliny zespołowe). W poprzedniej edycji Warmia Mazury Senior Games w 11 dyscyplinach sportowych i 3 dyscyplinach rekreacyjnych wystartowało blisko 1,1 tys. zawodników. Na Warmię i Mazury przyjechali reprezentanci Estonii, Holandii, Rosji, Niemiec, Litwy, Belgii, Kanady, Szwecji, Wielkiej Brytanii, USA, Ukrainy, Danii oraz Hiszpanii.

Więcej informacji dotyczącej imprezy można znaleźć na stronie: seniorgames.pl

Źródło: seniorgames.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*