Noc Sów w Leśnym Arboretum Warmii i Mazur w Kudypach

- Kategoria: Ciekawostki
0

Nadleśnictwo Kudypy zaprasza wszystkich chętnych do udziału w Nocy Sów organizowanej 4 kwietnia w Leśnym Arboretum Warmii i Mazur w Kudypach.

Noc Sów to ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne poświęcone tym tajemniczym ptakom, organizowane przez Stowarzyszenie Ptaki Polskie i Stowarzyszenie Ochrony Sów.

Uczestnikiem Wydarzenia może zostać każdy, niezależnie od wieku, zainteresowań i poziomu wiedzy na temat ptaków czy przyrody. Osoby niepełnoletnie zobowiązane są do uczestnictwa pod opieką rodziców/opiekunów bądź po przedstawieniu odpowiedniej zgody od rodziców/opiekunów.

Szczegółowy program:

18.30 Rozpoczęcie spotkania, przedstawienie idei Nocy Sów

18.45 Prezentacja multimedialna:

– przedstawienie celów i działań stowarzyszenia Ptaki Polskie

– prezentacja gatunków sów występujących w Polsce

– biologia sów

– metody badań i ochrony sów

– sowy w legendach i kulturze

– quiz z rozpoznawania gatunków po wyglądzie i głosach dla uczestników wydarzenia

19.45 Pokaz filmu o sowach -„Sowy Polski”, wydany przez Fundację Wspierania Inicjatyw Ekologicznych / „Płomykówka – sowa z sąsiedztwa”, wydany przez Towarzystwo Przyrodnicze Bocian”.

20.45 Nocne nasłuchy sów -wyjście w teren

22.00 Wspólne ognisko

Zgłoszenia (imię i nazwisko oraz liczba uczestników) należy przesłać na adres p.rutkowska@olsztyn.lasy.gov.pl do 3 kwietnia 2014 do godziny 12.00.

Przesłanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją regulaminu dostępnego pod adresem: http://www.ptakipolskie.pl/public/file/upload/download/Noc_Sow_2014_Regulamin.pdf

więcej szczegółów: Noc Sów

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Drogowe podsumowanie weekendu

W ubiegły weekend na drogach Olsztyna i powiatu