Na sygnale

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej i doprowadził do kolizji. Został zatrzymany

Pewien 22-latek najpierw nie zatrzymał się do kontroli drogowej w Olsztynie i doprowadził do kolizji, a potem próbował oszukać policjantów podając dane swojego brata. Ostatecznie wyszło na jaw, że był poszukiwany i nie miał prawa jazdy. Ponadto mężczyzna jest podejrzany o szereg przestępstw przeciwko mieniu. 22-latek usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

We wtorek (21.12.2021) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o kradzieży paliwa na jednej ze stacji benzynowych na terenie miasta. Komunikat z opisem wyglądu sprawcy oraz informacją o pojeździe, którym się poruszał, został przekazany policyjnym patrolom z Wydziału Zabezpieczenia Miasta. W pewnym momencie na al. Piłsudskiego funkcjonariusze zauważyli wskazane auto, w związku z czym postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli. Kierowca audi nie reagował na wydawane sygnały świetlne i dźwiękowe, wręcz przeciwnie – przyspieszył i próbował uniknąć kontroli. Kontynuował swoją ucieczkę ulicami Olsztyna łamiąc przy tym szereg przepisów ruchu drogowego. W pewnym momencie mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowane auto. Po zderzeniu kierowca porzucił samochód i próbował oddalić się pieszo, jednak policjanci udaremnili jego ucieczkę.

Podczas legitymowania mężczyzna próbował wprowadzić w błąd funkcjonariuszy, co do swojej tożsamości – podając się za brata. Policjanci jednak szybko ustalili jego prawdziwe personalia. Jak się okazało 22-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto, podczas sprawdzania go w policyjnym systemie wyszło na jaw, że był poszukiwany celem odbycia kary 13 miesięcy pozbawienia wolności za kradzież z włamaniem.

W toku dalszych czynności okazało się, że mężczyzna jest podejrzany również o inne przestępstwa. Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Olsztynie ustalili, że 22- latek jest podejrzany o szereg kradzieży z włamaniem do pojazdów. Do przestępstw doszło w ciągu ostatnich miesięcy na terenie Olsztyna. Łupem sprawcy padły m.in. narzędzia, gotówka, sprzęt elektroniczny czy części samochodowe. Pokrzywdzeni wycenili wartość strat na łączną kwotę ponad 8 tysięcy złotych. Ponadto 22-latek kilkukrotnie dokonał kradzieży paliwa na różnych olsztyńskich stacjach paliw.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz kradzieży. 22-latek odpowie również za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz szereg wykroczeń. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna będzie odpowiadać w warunkach tzw. recydywy, ponieważ w przeszłości był karany za podobne przestępstwa.

Źródło: KWP Olsztyn (aj/tm)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*