Nie zastosował się do poleceń policjantów – odpowie przed sądem

Nie zastosował się do poleceń policjantów – odpowie przed sądem

- Kategoria: Na sygnale
0

Wczoraj w Olsztynie po godzinie 22:00 na ul. Kołobrzeskiej policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej audi, którego kierowca nie miał przy sobie prawa jazdy ani dowodu rejestracyjnego. Jak się okazało, 25-latek miał również przekroczony limit punktów karnych.

Po godzinie 22:00 w Olsztynie na ul. Kołobrzeskiej patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli 25 – latka kierującego audi. W trakcie czynności policjanci ustalili, że kierowca nie posiada przy sobie dowodu rejestracyjnego ani prawa jazdy. Okazało się, że wobec kierującego został wystosowany wniosek o sprawdzenie kwalifikacji, w związku z przekroczeniem przez niego limitu 24 punktów karnych.

Policjanci ukarali mężczyznę mandatem karnym i zakazali mu dalszej jazdy, jednak mimo to po skończonej kontroli, 25-latek odjechał z piskiem opon. Policjanci już na ul. Towarowej ponownie zatrzymali samochód, który został odholowany na policyjny parking.

Okazało się, iż 25-letni kolega Mariusza P., który przyjechał, by pomóc w zabezpieczeniu pojazdu, również nie posiada prawa jazdy i on także został ukarany mandatem.

Mariusz P. za niestosowanie się do poleceń wydawanych przez osoby uprawnione do kontroli ruchu drogowego i za kierowanie pojazdem bez wymaganych dokumentów odpowie przed sądem.

Źródło: KMP Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Tragiczny wypadek pod Lutrami. Na auto przewróciło się drzewo

W ostatnim czasie lokalnie występujące silne wiatry dają