Na sygnale

Nie miał maseczki w sklepie – był poszukiwany

Olsztyńscy policjanci wspierani m.in. przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej podejmują interwencje wobec osób niestosujących się do obowiązujących ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa w tym m.in. sprawdzają czy mieszkańcy stosują się do obowiązku zakrywania nosa i ust maseczką w obiektach handlowych. Podczas jednej z takich kontroli funkcjonariusze zatrzymali poszukiwanego 50-latka. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, ponieważ nie zapłacił zasądzonej grzywny.

Olsztyńscy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej prowadzą kontrole dotyczące przestrzegania obowiązku zakrywania nosa i ust maseczką w określonych miejscach. We wtorek (21.12.2021r.) funkcjonariusze na terenie jednej z galerii handlowych w Olsztynie zauważyli mężczyznę, który nie miał założonej maseczki. W trakcie czynności okazało się, że 50-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna nie opłacił zasądzonej grzywny. Ostatecznie został on zwolniony po uregulowaniu należności.

Przypominamy o obowiązku zakrywania nosa i ust maseczką w obiektach handlowych czy transporcie zbiorowym. Funkcjonariusze w trakcie przeprowadzanych kontroli sprawdzają czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących obostrzeń sanitarnych. Osoby świadomie lekceważące obowiązujące przepisy, będą musiały liczyć się z grożącymi konsekwencjami, a mogą nimi być mandat karny lub wniosek o ukaranie skierowany do sądu.

Źródło: KMP Olsztyn (aj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*