Na uczczenie 660-lecia Olsztyna upieką 6 600 bochenków chleba

- Kategoria: Ciekawostki
0

Piekarnia Tyrolska we współpracy z Urzędem Miasta Olsztyn w oryginalny sposób postanowiła uczcić 660-lecie nadania praw miejskich grodowi nad Łyną i jednocześnie silnie zaakcentować związki Mikołaja Kopernika z miastem.

Wyprodukujemy specjalny chleb z wypieczonym logo miasta. W najbliższy piątek podczas uroczystości rocznicowych rozdamy 1 000 bochenków. Postanowiliśmy go nazwać Chlebem Kopernika, tak, aby jasne były dla wszystkich związki Mikołaja Kopernika z naszym miastem – mówi Jarosław Goszczycki, właściciel Piekarni Tyrolska.

Recepturę pozyskano dzięki badaczowi średniowiecza prof. dr hab. Janowi Gancewskiemu z UWM w Olsztynie. Do 31 października chleb będzie w sprzedaży w sieci sklepów Piekarni Tyrolska. Jak mieszkańcy zaakceptują jego walory smakowe, to będziemy go produkowali dalej – dodaje.

26 października 2013 roku chleb będzie rozdawany na starówce od godziny 15.00 w trakcie ceremonii odsłonięcia makiety Starego Miasta i podczas oficjalnych uroczystości w olsztyńskiej filharmonii.

 

Źródło: tyrolska.pl

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Warmia i Mazury otrzymały prestiżowy tytuł Perły Samorządu

Spośród zgłoszeń nadesłanych z całej Polski, kampania promocyjna