Mistrzostwa Europy w Triathlonie Olsztyn 2022

W dniach 27-29 maja 2022 roku Olsztyn stanie się triathlonową stolicą Europy. W ostatni majowy weekend, na Warmii i Mazurach zjawią się czołowi zawodnicy ze wszystkich europejskich krajów. Tej sportowej uczty nie można przegapić!

Na terenie CSR UKIEL Triathlon zagości już po raz dziesiąty, a Mistrzostwa Europy będą wyjątkowym zwieńczeniem triathlonowej tradycji na Warmii i Mazurach. Przez ostatnie 9 lat nad jeziorem Ukiel odbywały się zawody dla amatorów Elemental Tri Series, a od 4 lat Puchar Europy w Triathlonie, który na stałe wpisał się w kalendarz Europe Triathlon.

O tytuł Mistrza Starego Kontynentu w Olsztynie powalczą zawodnicy Elity, U23, Juniorów, Age-Group, jak również Paratriathloniści. Na dystansie supersprinterskim rywalizować będą zawodnicy Elity, U23 i Juniorzy. Ich zmagania będzie można obserwować już w piątek 27 maja, kiedy to odbędą się wyścigi kwalifikacyjne.

W sobotę 28 maja, nie zabraknie emocji podczas startów finałowych – Elita, U23, Juniorzy oraz Paratriathlonu. Niedziela 29 maja, stanie pod znakiem rywalizacji w ramach Mistrzostw Europy sztafet mieszanych w kategorii Junior oraz rywalizacji
zawodników Age-Group na dystansie olimpijskim! Szczegółowy program zawodów dostępny jest na oficjalnej stronie zawodów: www.triathlonseries.pl.

„Cieszymy się, że Olsztyn został wyróżniony przez Europe Triathlon tak wielkim przedsięwzięciem. Będzie to piąta, jubileuszowa edycja tych zawodów i tym razem w randze Mistrzostw Europy dla Juniorów, U23, Elity, Paratriathlonistów i zawodników Age Group.” – powiedział Paweł Jarski, prezes Polskiego Związku Triathlonu.

W niedzielę 29 maja, odbędą się również zawody dla najmłodszych triathlonistów.

W ramach Pucharu Polski w triathlonie rywalizować będą młodzicy i juniorzy młodsi na dystansie supersprinterskim. Organizatorzy nie zapomnieli również o dzieciach, dla których zorganizowane będą zawody Elemental Kids:
• Biegi na dystansie 200 m –Dzieci 1-6 lat,
• Biegi na dystansie 500 m – Dzieci 7-8 lat,
• AQUATHLON na dystansie 0,1 km pływania – 0,5 km biegu – Dzieci 9-10 lat,
• AQUATHLON na dystansie 0,2 km pływania – 1 km biegu – Żaki 11-12 lat.

Świetna zabawa gwarantowana: Zapisy: https://triathlonseries.pl/triathlonolsztyn/
zapisz-sie/

SPONSOR TYTULARNY: Elemental Holding
GOSPODARZ: Miasto Olsztyn
ORGANIZATORZY: LABOSPORT POLSKA, Polski Związek Triathlonu
PATRONAT HONOROWY: Ministerstwo Sportu i Turystyki
PARTNERZY: OSIR Olsztyn, U Pacjenta, Województwo Warmińsko-Mazurskie
PATRONI MEDIALNI: triathlonlife.pl , Radio Eska

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Biedronka otwiera w Stawigudzie najnowocześniejsze centrum dystrybucyjne

Od 27 września system logistyczny Biedronki ma już