Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza na Piknik z Kłobukiem

Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza na Piknik z Kłobukiem

Tradycyjnie wraz z nadejściem wakacji Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza nad Jezioro Długie na wspólne poszukiwanie Kłobuków. W cieniu drzew, przy wtórze szumiącej wody, bez ograniczeń czasowych – w tym roku to mieszkańcy decydują, kiedy mają ochotę na spotkanie z psotnym demonem znanym z legend warmińskich.

W dniach od 28 czerwca do 2 lipca w KSIĄŻKOchatce nad Jeziorem Długim (nieopodal Kładki Żubra przy ul. Leśnej) na uczestników będą czekać karty gry. Olsztyńscy bibliotekarze zachęcają do spacerowania ścieżką wokół jeziora i rozwiązania przygotowanych zadań. Wypełnioną kartę należy przynieść do biblioteki nr 4 (al. Przyjaciół 15), gdzie na najmłodszych czekają książkowe nagrody.

Choć tegoroczna edycja Pikniku z Kłobukiem nadal odbędzie się bez zwyczajowych przystanków z atrakcjami, biblioteka inspiruje do radosnego świętowania pierwszego tygodnia wakacji. Urządźcie piknik, zabawy na trawie, obserwujcie nadjeziorne zakątki, a przy okazji dowiecie się kilku ciekawostek na temat warmińskiej kultury. To może być wyjątkowo urokliwy początek lata!

UWAGA! Liczba nagród jest ograniczona. Każdy uczestnik zabawy może pobrać jedną kartę gry i otrzymać tylko jedną nagrodę. Wypełnione karty gry możecie przekazać w godzinach pracy biblioteki nr 4: 11:00 – 18:00 (przerwa techniczna 14:30 – 15:00).

 

Nagrody ufundowane przez Fundusz Promocji Związku Gmin Warmińsko – Mazurskich.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Tragiczny wypadek pod Lutrami. Na auto przewróciło się drzewo

W ostatnim czasie lokalnie występujące silne wiatry dają