Kultura

Leonard Cohen i Enej zaśpiewani w Dywitach

Dokładnie 26 solistów i zespołów wokalnych z ośmiu placówek edukacyjnych wzięło udział w XII Przeglądzie Pieśni i Piosenki Dziecięcej „Glissando”, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w piątek 15 maja. Dzieci śpiewały zarówno klasykę Leonarda Cohena, czy Seweryna Krajewskiego, jak i nowych, ale uznanych już wykonawców, jak Enej i Mrozu.

W muzycznych prezentacjach wzięli udział: Przedszkole „Juniorek” z Kieźlin, Przedszkole Samorządowe z Dywit, Niepubliczne Przedszkole „Mali Odkrywcy” z Różnowa, Przedszkole Samorządowe w Słupach a także Szkoła Podstawowa w Bukwałdzie, Zespół Szkół w Dywitach, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Słupach, Zespół Szkół w Tuławkach.

W repertuarze artystów znalazły się klasyczne utwory muzyki popularnej, takie jak: „Hallelujah” Leonarda Cohena, „Remedium” z tekstem Magdy Czapińskiej i muzyką Seweryna Krajewskiego czy „Cudownych rodziców mam” z repertuaru Urszuli Sipińskiej. Nie zabrakło również utworów nowej fali czyli: „Zbudujemy dom” grupy Enej czy „Bo jak nie my to kto?” z repertuaru Mroza.

Wdzięcznym elementem „Glissanda” były, jak co roku, prezentacje najmłodszych grup przedszkolnych, które wyróżniały się rozmyślnie dobranymi przebraniami i choreografią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*