Na sygnale

Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn – sprawcę kradzieży rozbójniczej i jego szwagra, który miał w aucie prawie 3 kg amfetaminy

To było dynamiczne zatrzymanie z wykorzystaniem broni palnej. Policjant strzelał w opony VW po tym jak został potrącony przez uciekającego autem 35-latka. Desperacka ucieczka mężczyzny podyktowana była, jak się później okazało, zawartością jego bagażnika – w aucie mężczyzny policjanci znaleźli prawie 3 kg amfetaminy. Pomagał on również ukryć się szwagrowi, który grożąc nożem pracownikowi sklepu ukradł dwa laptopy. Tego mężczyznę też zatrzymano, a laptopy odzyskano. W tej sprawie prowadzone będzie wielowątkowe śledztwo. Mężczyźni zostali aresztowani na 3 miesiące.

Cała sprawa zaczęła się od kradzieży 2 laptopów ze sklepu ze sprzętem RTV i AGD, do której doszło w piątek (17.12.21r.). Tego dnia pewien mężczyzna przyszedł do sklepu i odłączył zabezpieczenia eksponowanych na sali handlowej komputerów, po czym chciał je ukraść. Gdy zareagował pracownik, mężczyzna odsunął się na chwilę, a następnie wyjął nóż i grożąc jego użyciem wrócił po laptopy, a następnie wybiegł z nimi ze sklepu. Kryminalni ustalili, kto może mieć związek z tą kradzieżą rozbójniczą. W sobotę wieczorem (18.12.21r.),policjanci sprawdzili adres, pod którym mógł przebywać wytypowany mężczyzna, jednak nie zastali go tam. Z kolejnych informacji wynikało, że poszukiwany przez nich 27-latek jest ukrywany przez swojego szwagra w innym mieszkaniu w Bartoszycach.

Szwagier mężczyzny to doskonale znany policjantom 35-latek. Był on wielokrotnie karany za przestępstwa. Kryminalni zastali 35-latka pod domem. Siedział w uruchomionym VW golfie i chciał odjechać. Z uwagi na podejrzenie, że w aucie może znajdować się poszukiwany 27-latek, 3 policjantów podeszło do niego, aby to sprawdzić. Siedzący za kierownicą 35-latek nie chciał wysiąść z samochodu. Kiedy jeden z policjantów otworzył drzwi kierowcy, mężczyzna gwałtownie cofnął, potrącając funkcjonariusza. Następnie uderzył w budynek oraz w zaparkowany radiowóz z policjantem wewnątrz, a także potrącił kolejnego policjanta próbującego otworzyć drzwi od strony pasażera.

Jeden z potrąconych policjantów oddał trafnie strzały w oponę VW. Wtedy kierujący stracił panowanie nad pojazdem uderzył w betonowy słup i nie miał już możliwości ucieczki. Policjanci wyciągnięty go z auta, obezwładnili i założyli mu kajdanki. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli i zatrzymali 27-latka podejrzewanego o kradzież laptopów.

W trakcie oględzin VW golfa policjanci znaleźli 2 laptopy. Jednak to nie wszystko. Wyjaśniło się, dlaczego 35-latek tak desperacko próbował uciec. W bagażniku VW, pod kołem zapasowym ukryty był plecak, a w nim prawe 3 kg amfetaminy.

Mężczyźni w poniedziałek (20.12.21r.), w prokuraturze usłyszeli zarzuty. 27-latek kradzieży rozbójniczej w warunkach recydywy wielokrotnej. 35-latek zarzut naruszenia nietykalności cielesnej policjantów w zbiegu z uszkodzeniem ciała dwóch z nich oraz w zbiegu z uszkodzeniem mienia w postaci radiowozu, a wszystko to w warunkach recydywy. Kolejny zarzut stawiany 35-latkowi dotyczy posiadania przez niego znacznych ilości środków psychoaktywnych w postaci prawie 3 kg amfetaminy.

We wtorek (21.12.21r.), Sąd Rejonowy w Bartoszycach aresztował obu mężczyzn na 3 miesiące.

Źródło: KWP Olsztyn (mk/rj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*