Konferencja regionalna „Biblioteka – Twój czas, Twoje miejsce”

- Kategoria: Kultura
0

Konferencja organizowana 2 grudnia 2015 r. przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Olsztynie jest kontynuacją zapoczątkowanych w 2010 r. cyklicznych Konferencji Regionalnych Programu Rozwoju Bibliotek. Konferencje Regionalne, które odbywały się w Urzędzie Wojewódzkim gromadziły bibliotekarzy z regionu, przedstawicieli władz samorządowych oraz osoby znaczące w regionie, które zadeklarowały przystąpienie do Regionalnego Partnerstwa na Rzecz Rozwoju Bibliotek.

Pięć dotychczasowych edycji konferencji poświęconych było promowaniu dobrych praktyk w bibliotekach publicznych województwa poprzez prezentacje bibliotek, wystąpienia władz samorządowych, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz gości z kraju i regionu.

Tegoroczna Konferencja Regionalna jest kontynuacją poprzednich edycji i jako dobra praktyka na stałe została wpisana w kalendarz wydarzeń regionalnych związanych z ideą wsparcia rozwoju bibliotek.

Gościem konferencji będzie Elżbieta Kalinowska, Zastępca Dyrektora ds. programowych Instytutu Książki, która przedstawi założenia Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020, w tym Priorytet 2. tego Programu – „Infrastruktura bibliotek”. Uczestnicy konferencji będą mogli także zapoznać się z doświadczeniami związanymi z inwestycjami infrastrukturalnymi dofinansowanymi ze środków Instytutu Książki: budowę filii w Nowakowie zaprezentuje Genowefa Kwoczek, Wójt Gminy Elbląg, a o modernizacji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lidzbarku Warmińskim opowie jej Dyrektorka – Dorota Paleń-Krajewska.

Konferencja odbędzie się 2 grudnia 2015 r. w godz. 1030-1330 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie w Starym Ratuszu, ul. Stare Miasto 33.


Informacji o konferencji udziela Adrianna Walendziak – Dział Analiz i Współpracy z Regionem
89 524 90 37, wspolpraca@wbp.olsztyn.pl

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się