MotosportSport

Kajetanowicz wygrywa 70. Rajd Polski. Hołowczyc piąty

Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran debiutujący w Fordzie Fiesta R5 wygrali Lotos 70. Rajd Polski. Dla Kajetanowicza jest to trzecie zwycięstwo w polskim klasyku. Drugie miejsce zajęli Bryan Bouffier i Xavier Panseri (Peugeot 207 S2000), a trzecia lokata przypadła dla liderów klasyfikacji mistrzostw Europy Jana Kopecky’ego i Pavla Dreslera (Skoda Fabia S2000). Krzysztof Hołowczyc zajął piąte miejsce.

– Jestem bardzo szczęśliwy, zwycięstwo ogromnie cieszy, tym bardziej, że rajd był trudny a rywale wyśmienici. Samochód nie zawodził, to najważniejsze. Gratuluję Bryanowi, walka z nim to prawdziwa przyjemność, do ostatniego odcinka zmuszał mnie do maksymalnego wysiłku – powiedział na mecie Kajetan Kajetanowicz.

Trzeba przyznać, że tegoroczny Rajd Polski od początku był dość trudny dla niektórych kierowców. Trudne warunki atmosferyczne sprawiły, że organizatorzy zmuszeni byli skrócić trasy kilku odcinków specjalnych. Na złe warunki również narzekał były kierowca Formuły 1 Robert Kubica, który na jednym z OS-ów uderzył w kamień i urwał koło. Z czasem 19:39,9, który już nie liczył się w klasyfikacji Kubica zdołał dojechać do mety na trzech kołach. Usterka była na tyle poważna, że załoga musiała wycofać się z dalszej jazdy w rajdzie.

70 Rajd Polski z pewnością przejdzie do historii jako jedna z najbardziej wymagających rund mistrzostw Europy i Polski. Przez cały rajdowy weekend pogoda nie rozpieszczała zawodników i musieli się oni zmierzyć z bardzo trudnymi odcinkami specjalnymi.