Na sygnale

Jedna kontrola drogowa i aż trzy przewinienia. Finał. 2,5 tysiąca złotych mandatu, 15 punktów karnych i wniosek o ukaranie za brak wymaganych uprawnień

We wtorek (25.01.2022r.) w godzinach popołudniowych funkcjonariusze szczycieńskiej drogówki czuwali nad bezpieczeństwem kierujących poruszających się krajową 53 na trasie Rozogi – Dąbrowy. Od dłuższego czasu znajduje się tam odcinek drogi, który jest w przebudowie.

Szczycieńscy policjanci w ostatnim czasie otrzymali kilka sygnałów o tym, że na tej właśnie trasie kierowcy nie zawsze zachowują się fair wobec innych uczestników ruchu drogowego, łamiąc przy tym obowiązujące przepisy.
Szczycieńscy funkcjonariusze postanowili zweryfikować otrzymane zgłoszenia. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Tuż przed godziną 16:00 policyjny miernik prędkości wskazał, że nadjeżdżający z naprzeciwka pojazd marki Iveco porusza się z prędkością 101 km/h na odcinku, gdzie z uwagi na przebudowę dróg kierowców obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. W dodatku kierowca ten nie zastosował się do obowiązującego go znaku dotyczącego zakazu wyprzedzania pojazdów.

W trakcie prowadzonej przez mundurowych kontroli drogowej okazało się również, że 20-letni mieszkaniec woj. podlaskiego nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem, którym się poruszał.

Finalnie 20-latek zgodnie z obowiązującymi przepisami ukarany został dwoma mandatami w wysokości 1000 i 1500 złotych oraz 5 i 10 punktami karnymi. Niebawem stanie on również przed sądem, aby odpowiedzieć za kierowanie pojazdem bez wymaganych do tego uprawnień. Zgodnie z obowiązującymi wytycznymi sąd może orzec wobec 20-latka tymczasowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Źródło: KWP Olsztyn (ic/kh)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*