Jechał ponad 200 km/h i bez uprawnień. Został zatrzymany przez policjantów z olsztyńskiej grupy SPEED

- Kategoria: Na sygnale
0

Lekceważenie przepisów ruchu drogowego może mieć dotkliwe konsekwencje. Przekonał się o tym kierowca audi, który nie dość, że wsiadł za kierownicę auta, mimo braku uprawnień, to pędził S-7 ponad 200 km/h. Na dodatek 31-latek podczas swojej niebezpiecznej jazdy nie sygnalizował zamiaru zmiany pasa ruchu. Za wszystkie popełnione wykroczenia mężczyzna wkrótce odpowie przed sądem.

We wtorek (09.05.2023) policjanci z olsztyńskiej grupy SPEED na trasie S-7 zatrzymali do kontroli osobowe audi, którego kierowca rażąco naruszył przepisy ruchu drogowego. Pomiar wideorejestratorem wykazał, że mężczyzna pędził z prędkością 203 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 120 km/h.

Zgodnie z taryfikatorem jest to wykroczenie, za które grozi mandat karnym w kwocie 2500 złotych oraz 15 punktów karnych. Ponadto kierujący podczas swojej szaleńczej jazdy zmieniał pas ruchu nie sygnalizując tego innym uczestnikom ruchu drogowego. W tym przypadku taryfikator przewiduję mandat w kwocie 200 złotych oraz 4 punkty karne. Policjanci z olsztyńskiej drogówki przerwali tę niebezpieczną jazdę i zatrzymali auto do kontroli.

Za kierownicą audi siedział 31-letni mieszkaniec powiatu elbląskiego. Sprawdzenie w systemach informatycznych wykazało, że mężczyzna w ogóle nie powinien znaleźć się za kierownicą pojazdu, ponieważ nie ma do tego uprawnień. Policjanci z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu.

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego bez uprawnień grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna nie niższa niż 1500 złotych.

Źródło: KMP Olsztyn

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się