SiatkówkaSport

Indykpol AZS Olsztyn wygrał z Resovią Rzeszów 3:2

W sobotę (10.01) w olsztyńskiej Hali Urania w meczu 19. kolejki PlusLigi Indykpol AZS Olsztyn zmierzył się z czołowym zespołem PlusLigi Asseco Resovią Rzeszów.

Indykpol AZS Olsztyn dobrze rozpoczął spotkanie, wygrywając pierwszego i drugiego seta 25:23 i 25:15. W trzeciej partii siatkarze Asseco Resovii wzięli się za odrabianie strat. Trzeci set po emocjonującej końcówce zakończył się wygraną Resovii 25:21. Czwarta partia również należała do zespołu z Rzeszowa.

Asseco Resovia Rzeszów wzmocniła zagrywkę, z którą olsztyńscy akademicy mieli spore problemy i wygrała kolejnego seta 25:19. Tie-break należał jednak do siatkarzy AZS-u Olsztyn, którzy wygrali go 15:10 i ostatecznie cały mecz 3:2.

To pierwsza wygrana olsztyńskiego zespołu pod wodzą nowego trenera Andrei Gardiniego. W ostatnich meczach akademicy najpierw przegrali u siebie z Cuprumem Lubin 0:3, a następnie dwukrotnie na wyjeździe ze Skrą Bełchatów 0:3 (w Pucharze Polski 1:3)

Indykpol AZS Olsztyn – Asseco Resovia Rzeszów 3:2 (25:23, 25:15, 21:25, 19:25, 15:10)

Składy drużyn:

Indykpol AZS Olsztyn: Grzegorz Szymański, Maciej Zajder Bartosz Bednorz, Maciej Dobrowolski, Frantisek Ogurcak, Piotr Hain, Michał Potera (libero), Miłosz Zniszczoł, Piotr Łuka