Ciekawostki

II Warmiński Konkurs Piw Domowych już w sierpniu w Olsztynie

2 sierpnia 2014 roku w Olsztynie odbędzie się II Warmiński Konkurs Piw Domowych. Konkurs odbędzie się przy okazji III Warmińskiego Festiwalu Dziedzictwa Browarniczego. Festiwal ten jest cyklem imprez promujących bogatą historię i tradycje browarnicze na Warmii. W tym roku wydarzenia festiwalowe odbędą się latem w Braniewie, Biskupcu i w Olsztynie.

Celem konkursu jest propagowanie piwowarstwa na terenie historycznej Warmii oraz okolic, a także promowanie kultury piwa i jego spożywania. Liczymy, że organizując taką imprezę przyczynimy się do integracji środowiska piwowarskiego oraz przypomnimy piwowarską historię naszych ziem.

Organizatorem Warmińskiego KPD 2014 jest Starostwo Powiatowe w Olsztynie oraz Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych – reprezentowane przez Daniela Dudę z Olsztyna.

Organizatorzy zachęcają piwowarów z całej Polski do wspólnej zabawy i spróbowania swoich sił w Warmińskim Konkursie Piw Domowych 2014. Na zwycięzców czekają ciekawe nagrody. Konkurs będzie włączony do Pucharu PSPD.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*