Wiadomości

Debata miejska „Rowerowy Olsztyn 2020”

Infrastruktura i sposób promocji to tylko niektóre tematy rowerowego spotkania, które odbędzie się 3 kwietnia (niedziela) w Spichlerzu MOK przy ul. Piastowskiej w Olsztynie.

Poznają doświadczenia i dzielą się pomysłami na temat transportu rowerowego. Olsztyn wraz z partnerami ze Szwecji i Litwy bierze udział w oryginalnym projekcie rowerowego laboratorium. Pierwsze spotkanie uczestników BikeLab odbyło się w Kłajpedzie.

Aby olsztyński wkład był jak najpełniejszy, niezbędne jest zebranie aktualnych potrzeb, uwag i wniosków ze strony użytkowników lub obserwatorów istniejącego systemu komunikacji rowerowej. Dlatego przed kolejnym międzynarodowym spotkaniem, które odbędzie się w naszym mieście, odbędzie się debata.

– Punktem wyjścia do dyskusji będzie m.in. ilość i jakość infrastruktury rowerowej – wylicza Oficer Rowerowy Olsztyna, Mirosław Arczak. – W celu maksymalnie efektywnej pracy i wypracowania rzeczowych wniosków część debaty będzie prowadzona w formie warsztatowej.

Nie zabraknie rozmów o sposobach promowania jazdy na rowerze wśród mieszkańców, tworzeniu warunków do rekreacji i turystyki rowerowej, kierunkach współpracy na poziomie lokalnym, regionalnym, krajowym i międzynarodowym, propozycjach innowacyjnych działań i możliwych źródeł finansowania. Każdy z uczestników będzie mógł też zgłosić temat do do debaty.

Spotkanie organizują Oficer Rowerowy Urzędu Miasta Olsztyna oraz Miejski Ośrodek Kultury. Początek debaty zaplanowanej na trzy godziny o 16:00.

debata-rowerowy-olstzyn-2020

Źródło: UM Olsztyna

Komentarz

  1. Witam
    Mam taką uwagę, może do przemyślenia, otóż zauważyłam ostatnio spacerując wieczorem, że nie ma przy trasach spacerowych-rowerowych toalet (toi toi). Może ja o nich nie wiem 🙂 ale myślę, że dobrze by było zaplanować to budując trasy rowerowe i deptaki głównie w mieście i gdyby jeszcze była jakaś aplikacja na komórkę, która pokazywałaby miejsca gdzie można je znaleźć 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*