Cellulit a medycyna estetyczna. Jakie zabiegi warto wykonać?
Cellulit to problem, który niestety dotyczy zdecydowanej większości kobiet. Oczywiście wielu czynników, które sprzyjają jego rozwojowi nie da się wykluczyć,, ale na niektóre mamy wpływ. Można zmienić swoje nawyki żywieniowe czy regularnie uprawiać sport. Z pomocą przychodzi także medycyna estetyczna.
Cellulit – jak walczyć z nim domowymi sposobami?
Domowe sposoby sprawdzają się, gdy cellulit jest jeszcze mały. Warto je stosować także profilaktycznie, gdy pomarańczowa skórka jeszcze się nie pojawiła. Można również w ten sposób wspomagać zabiegi medycyny estetycznej.
Co warto robić w domu, aby zniwelować cellulit? Możliwości jest całkiem sporo:
– codzienne naprzemienne prysznice zimną i ciepłą wodą,
– masowanie skóry szorstką gąbką bądź rękawicą,
– masaże.
Mezoterapia igłowa sposobem na cellulit
Mezoterapia igłowa jest zabiegiem polegającym na wstrzykiwaniu w głąb skóry niewielkich ilości specjalnych mieszanek odżywczych. Pozwala na zatrzymanie wielu niekorzystnych zmian, które zachodzą w skórze. Mezoterapia poprawia metabolizm skóry i znacznie przyspiesza metabolizm tłuszczu. Zabieg ten poprawia mikrokrążenie. Przyczynia się do produkcji kolagenu i elastyczny. Umożliwia pozbycie się cellulitu w mniej zaawansowanej fazie. Dzięki niemu skóra staje się wygładzona. W przypadku zaawansowanej fazy choroby mezoterapia igłowa zmniejsza intensywność zmian skórnych. Stosowana może być na każdym etapie nasilenia cellulitu.
Karboksyterapia w walce z uporczywym cellulitem
Jest to zabieg polegający na iniekcji pod skórę dwutlenku węgla. Prowadzi to do wielu poważnych zmian w obrębie skóry oraz tkanki podskórnej. Poszerzeniu ulegają naczynia krwionośne, co przekłada się na dobre dotlenienie i odżywienie komórek. CO2 sprawia, że cellulit ulega redukcji. Kolejną pozytywną zmianą jest nasilona synteza kolagenu i widoczne ujędrnienie skóry.
Nie bez powodu karboksyterapia uważana jest za kompleksowy zabieg antycellulitowy, ujędrniający i wyszczuplający. Powoduje widoczną poprawę sylwetki. Sam zabieg trwa kilkanaście minut i nie jest zbyt bolesny. Po jego wykonaniu pojawić się może jedynie niewielkie zaczerwienienie i obrzęk, które znikają samoczynnie. Jednak mimo to od razu można powrócić do swojej codziennej aktywności. Dla uzyskania odpowiednich efektów zaleca się wykonanie całej serii zabiegów karboksyterapii.
Inne ciekawe propozycje zabiegów, które są skuteczne w walce z cellulitem, można znaleźć w ofercie https://www.ruczajclinic.pl/cele-leczenia/cellulit/.