Bezpłatne USG dla kobiet w ciąży w Aurze

Przyszła mamo, zadbaj o siebie! Pod tym hasłem już po raz drugi Fundacja Szczęśliwe Macierzyństwo i Aura Centrum organizują bezpłatne badania USG i USG 4D oraz konsultacje medyczne dla kobiet w ciąży. Akcja odbędzie się 3 października w godzinach 11.00-16.30 na parterze centrum, w pobliżu salonu RTV Euro AGD.

Bezpłatne USG i USG 4D, konsultacje medyczne, praktyczne porady i konkursy – to atrakcje, które czekają na wszystkie mamy, które 3 października odwiedzą olsztyńską Aurę. Akcja będzie realizowana w ramach programu „Szczęśliwe Dziecko, Szczęśliwa Mama 2015”. Na potrzeby badań w Aura Centrum powstaną dwa gabinety wyposażone w leżanki, aparaty USG i niezbędny sprzęt.

Ciąża to wyjątkowy moment w życiu kobiety, dlatego cieszymy się, że na terenie Aura Centrum organizujemy akcję, która pokazuje jak świadomie czerpać z tego okresu jeszcze więcej radości. Mam nadzieję, że w sobotę, 3 października, każda przyszła mama wyjdzie z naszego centrum doceniona i pewna swoich codziennych kroków – mówi Anna Gospodarek, Dyrektor Aura Centrum.

W trakcie akcji wszystkie przyszłe mamy będą mogły przeprowadzić bezpłatne badanie USG, które umożliwia ocenę stanu zdrowia dziecka. Niezwykłym przeżyciem będzie także możliwość wykonania USG 4D, badania które pokazuje trójwymiarowy obraz z brzucha matki w czasie rzeczywistym. Dzięki nowatorskiej technologii badanie umożliwia oglądanie ruchów wykonywanych przez dziecko, a nawet mimiki jego twarzy.

Ilość badań, które zostaną wykonane jest ograniczona a z chwilą rozpoczęcia akcji będzie obowiązywała kolejność zgłoszeń.

Uczestnicy będą mogli także skorzystać z porad i konsultacji z ekspertami, które odbędą się w specjalnie wydzielonych strefach tematycznych: przygotowanie do porodu, karmienie piersią, pielęgnacja niemowląt czy noszenie w chustach. Dla pań szczególnie cenne będą praktyczne porady jak wrócić do formy po porodzie. „Na wszelki” wypadek przeprowadzone zostaną również pokazy jak udzielić maluchowi pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia życia.

Podczas akcji będzie można spotkać się także z przedstawicielami Polskiego Banku Komórek Macierzystych. Eksperci odpowiedzą na pytania związane z ich pozyskiwaniem i przechowywaniem. Takie komórki w razie potrzeby będą mogły służyć zdrowiu dziecka lub w przypadku zgodności genetycznej – innym członkom rodziny.

Wszystkim zainteresowanym mamom wykonana zostanie sesja zdjęciowa. Przeprowadzone zostaną także konkursy z nagrodami.

Dodatkowe informacje o akcji na stronie internetowej www.szczesliwe.macierzynstwo.pl

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Rząd walczy z V falą pandemii. Nowe zasady kwarantanny i darmowe testy w aptekach

Ogólnodostępne i bezpłatne testy pod kątem COVID-19 bez